Komisje ciekawsze od sesji

W ten poniedziałek rozpatrzona zostanie petycja Fundacji Wolności, która chce, aby lubelski ratusz transmitował nie tylko sesje rady miasta, ale również posiedzenia komisji rady.


Od początku tej kadencji obrady rady miasta muszą być transmitowane na stronie internetowej urzędu. To rezultat wejścia w życie nowych przepisów. Fundacja Wolności chce, aby ratusz transmitował także posiedzenia komisji rady miasta, bo często toczą się tam ciekawsze dyskusje niż na samej sesji i to faktycznie tam decyduje się, jak będą głosować radni.

– Na komisjach dzieją się ważne rzeczy, a w Lublinie jest liczne grono osób, które interesują się sprawami publicznymi. Można zacząć np. od transmitowania posiedzeń komisji budżetowo-ekonomicznej, która często obraduje w sali plenarnej, gdzie i tak są zainstalowane kamery – mówił nam w grudniu Krzysztof Jakubowski, prezes fundacji, który skierował w tej sprawie petycję do Jarosława Pakuły, przewodniczącego RM.

Petycja zostanie rozpatrzona w poniedziałek, 18 lutego, na popołudniowym posiedzeniu komisji skarg, wniosków i petycji. To nowy organ, który został powołany podczas styczniowej sesji. Jej przewodniczącym jest Marcin Bubicz (klub radnych Krzysztofa Żuka), a zasiadają w niej także: Piotr Choduń, Zbigniew Jurkowski, Monika Orzechowska (wszyscy z klubu K. Żuka) oraz radni PiS: Piotr Gawryszczak, Piotr Popiel i Małgorzata Suchanowska. – W razie pozytywnego zaopiniowania petycji planuje się ja umieścić w porządku obrad sesji, która odbędzie się w czwartek, 28 lutego – informuje j. Pakuła. GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here