Kompleksowa oferta dla domu i ogrodu

Targom LUBDOM towarzyszyć będą Targi Mieszkań i Nieruchomości. Podczas poprzedniej, jesiennej edycji targów kilka firm oferowało wybudowanie domów od A do Z

Remontujesz mieszkanie? Planujesz budowę domu? Chcesz na nowo zaaranżować swoje M4? A może marzysz o zieleni i kwiatach w ogrodzie? Wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz podczas Targów LUBDOM, które w najbliższy weekend (od 24 do 26 marca) odbędą się na terenie hal Targów Lublin przy ul. Dworcowej 11.

Targi Budowlane LUBDOM na stałe wpisały się już w kalendarz wiodących targowych wydarzeń budowlanych we wschodniej Polsce. LUBDOM, dzięki sukcesywnemu poszerzaniu oferty wystawienniczej między innymi o nowoczesne technologie dla budownictwa, skupia liczne grono zwiedzających. Minioną edycję odwiedziło niemal 8 000 osób wśród których znaleźli się zarówno profesjonaliści, jak i klienci indywidualni.
Najbliższa, 37. edycja Targów LUBDOM odbędzie się w nowej formule – do oferty z zakresu budownictwa dołączyło wyposażenie wnętrz oraz oferta dla ogrodu. Wszyscy, którzy chcą zmienić coś w swoim wnętrzu, znajdą idealne dla siebie meble, dekoracje, oświetlenie oraz wymarzone dodatki i akcesoria (szkło, ceramika, tekstylia).
Oferta dla ogrodu obejmuje z kolei m.in. rośliny, architekturę ogrodową, technologie ogrodnicze, wyposażenie przestrzeni rekreacyjnej dla dzieci i dorosłych oraz florystykę. Niezmiennie już podczas targów nie zabraknie produktów i usług kluczowych w pracach budowlanych i remontowych, m.in.: elementów konstrukcyjnych, ścian i elewacji, materiałów i chemii budowlanej, instalacji (sanitarnych, grzewczych, elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych), stolarki otworowej (drzwi, okna, bramy, fasady), usług i doradztwa budowlanego, dachów, systemów wykończeniowych czy rozwiązań z zakresu bezpiecznego oraz inteligentnego domu.
Dla tych wszystkich, którzy rozważają kupno własnego zestawu narzędzi budowlanych przygotowany będzie Salon Narzędziowy ASMET. W tej strefie samodzielnie będzie można wypróbować najnowsze produkty światowych potentatów branży narzędziowej.
Nie zabraknie też innych atrakcji: zespół dekarzy zaprezentuje montaż dachu, pokazując najdrobniejsze szczegóły i detale, które odgrywają kluczową rolę w późniejszej eksploatacji, zaś podczas konkursu sztuki zduńskiej będzie można śledzić zmagania czterech drużyn z różnych rejonów Lubelszczyzny.
Podczas Targów LUBDOM odbędzie się ogólnopolski etap Olimpiady ,,Buduj z Pasją”, która przeznaczona jest dla uczniów zasadniczej szkoły zawodowej kształcącej w zawodach budowlanych oraz dla uczniów technikum o specjalności budowlanej. W finale weźmie udział 16 dwuosobowych drużyn. Młodzi fachowcy będą rywalizować o miano najzdolniejszych adeptów sztuki budowlanej w Polsce. Finaliści wykonają zadania w dwuosobowym zespole na stanowisku roboczym według załączonej dokumentacji. Organizatorem olimpiady jest Krajowa Federacja Edukacji Zawodowej i Kultury Fizycznej „Budowlani” przy współpracy z Zespołem Szkół Budowlanych im. E. Kwiatkowskiego w Lublinie i Targami Lublin S.A.
Wspólnie z Targami LUBDOM odbędą się Targi Obróbki Drewna, Technologii i Komponentów dla Meblarstwa LUBDREW oraz Targi Mieszkań i Nieruchomości.
LUBDREW to specjalistyczne wydarzenie adresowane do branży drzewnej. Z kolei w ramach Targów Mieszkań i Nieruchomości zwiedzający będą mieć okazję do zapoznania się z ofertą wiodących deweloperów, banków oraz pośredników w obrocie nieruchomościami. Kooperacja branż – budowlanej, mieszkaniowej oraz drzewnej umożliwia prezentację kompleksowej oferty oraz pełniejsze zapoznanie się możliwościami na rynku.

Deweloper dobry, czyli jaki?

W piątek, 24 marca, podczas Targów LUBDOM w godz. 14.00 – 16.00 eksperci z Lubelskiego Instytutu Designu/LPNT S.A. postarają się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego warto zadbać o zieleń wokół domu oraz co oznacza „dobry deweloper”?
W rozmowie „Deweloper dobry, czyli jaki?”, prowadzonej przez Piotra Skrzypczaka, udział wezmą przedstawiciele Urzędu Miasta, deweloperzy oraz przedstawiciele środowisk naukowych.
O 15.30 półgodzinną prezentacje „Ogród to też dom – zieleń. To się opłaca!” przedstawi Wojciech Januszczyk, architekt krajobrazu.
O godz. 16.00 o „Architekturze modernizmu” opowie Izabella Pastuszko, prezes Fundacji Lubelska Agora Modernizmu.

Drewniane podłogi bez tajemnic

Podczas poprzedniej, jesiennej edycji Targów Mieszkań i Nieruchomości wśród wystawców były także firmy sprzedające i montujące parkiety i panele

Podczas targów będzie można skorzystać z bezpłatnych porad rzeczoznawcy Stowarzyszenia Parkieciarzy Polskich.
Specjaliści opowiedzą o stosowanych technologiach w montażu podłóg drewnianych, najczęstszych błędach i doborze materiałów. W sobotę będzie można także wysłuchać wykładów „Drewno w budynkach”, który wygłosi mgr inż. Karol Kopeć (13.30-14.30) oraz „Naturalne podłogi bambusowe” Jacka Wesołowskiego (14.10-14.50).
W niedzielę (26 marca) w godz. 11-17 będzie można obejrzeć pokaz barwienia podłóg drewnianych olejami koloryzującymi.

Godziny otwarcia

piątek (24.03) godz. 12:00 – 19:00
sobota (25.03) godz. 10:00 – 18:00
niedziela (26.03) godz. 10:00 – 17:00

BILETY

Ceny biletów jednorazowego wstępu na targi LUBDOM:
piątek (24.03) WSTĘP WOLNY
sobota-niedziela (25-26 marca)
bilet normalny 7 zł
bilet ulgowy 5 zł
(przysługuje dzieciom i młodzieży od 7 do 18 lat, studentom oraz emerytom i rencistom na podstawie okazania ważnej legitymacji
Organizatorzy honorują Kartę „Rodziny Trzy Plus”. Rodzicom/opiekunom przysługuje bilet ulgowy, natomiast dzieciom bilet w cenie 1 zł.