Kompletują listy

Komitet „Postaw na Chełm” Agaty Fisz szykuje listy wyborcze do rady miasta. Choć nazwiska kandydatów są jeszcze owiane tajemnicą, nie trudno odgadnąć liderów w poszczególnych okręgach.

„Postaw na Chełm” po raz czwarty przystąpi do wyborów samorządowych. Obecnie komitet ma w radzie miasta ośmiu swoich przedstawicieli. Agata Fisz, kandydatka na prezydenta Chełma, zapewnia, że listy do rady są niemal na ukończeniu. – Trwają jeszcze rozmowy z kilkoma kandydatami – mówi.

Choć nie zdradza liderów poszczególnych okręgów, wszystko wskazuje na to, że na Rejowieckiej i w Śródmieściu (okręg nr 1) pierwsze miejsce na liście dostanie Ewa Suchań, na Słonecznym, XXX-leciu i Zachodzie (okręg nr 2) – Ryszarda Mardoń, na Kościuszki i Działkach (okręg nr 3), liderem będzie sama Agata Fisz, zaś na Dyrekcji Dolnej, Dyrekcji Górnej i Cementowni (okręg nr 4) listę otworzy Maciej Baranowski.

– Myślę, że na przełomie lipca i sierpnia listy będziemy mieli już zamknięte, a ogłosimy je dopiero gdy poznamy oficjalny termin wyborów. Pracujemy jeszcze nad programem wyborczym, który przedstawimy, gdy ruszy kampania wyborcza. Co ważne, kolejne instytucje, stowarzyszenia udzielają nam swojego poparcia – podkreśla Agata Fisz. (s)