Komu działkę, komu?

Działki budowlane m.in. przy Budowlanej, Prusa, Waśniewskiego, w pobliżu ulic Kochanowskiego i Malowane, budynek po sklepie „Unimarket” przy ul. Powstańców Warszawy, kilka mieszkań komunalnych – chełmski magistrat opublikował wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w drodze przetargowej. Trochę ich jest…

Jedną z wielu przeznaczonych do sprzedaży nieruchomości jest budynek po byłym sklepie „Unimarket” przy ul. Powstańców Warszawy 2, o pow. 243 m kw., wraz z blisko 14-arową działką. Miała trafić do Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Osobom Niepełnosprawnym „Podajmy sobie ręce”, rada miasta wyraziła nawet zgodę na sprzedaż bezprzetargową i z bonifikatą, ale w niemal ostatniej chwili organizacja z przyczyn finansowych wycofała się z transakcji. Nieruchomość pójdzie zatem pod młotek. Cena wywoławcza wydaje się niewygórowana i wynosi 283 000 zł.

Miasto chce też sprzedać kilka pojedynczych działek budowlanych: 8,5-arową nieruchomość za co najmniej 61 250 zł przy ul. Prusa, 6-arową przy ul. Waśniewskiego za 136 000 zł oraz 11-arową za 63 600 zł przy ul. Budowlanej. Do przetargu zamierza przeznaczyć też pięć działek w pobliżu ulic Kochanowskiego i Malowane.

Najmniejsza z nich ma 7 arów i kosztuje minimum 49 250 zł, największa ma 13 arów i została wyceniona na 86 500 zł. Pod młotek pójdą też mieszkania komunalne, dwa przy ul. 11 Listopada 2 i jedno przy Mickiewicza 28A. Pierwszy z lokali ma zaledwie 18 m kw. i jego cena wywoławcza to 34 500 zł, drugi ma 47 m kw. – kosztuje 91 450 zł, zaś trzeci 40 m kw. za 77 400 zł.

Przeznaczenie na sprzedaż w ciągu ostatniego miesiąca aż tylu komunalnych nieruchomości można łączyć z szukaniem pieniędzy przez urzędników. Miejska kasa jest pusta i każdy grosz ma dla budżetu olbrzymie znaczenie. Ale czy znajdzie się aż tylu chętnych na zakup? (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here