Koncert po przerwie

Najwięcej bramek dla MKS Perła w meczu w Koszalinie zdobyła Marta Gęga - 7. Warto podkreślić, że na listę strzelczyń w ekipie z Lublina wpisało się w sumie aż 11 zawodniczek

Szczypiornistki MKS Perła nie rezygnują z walki o jak najlepszy wynik w obecnym sezonie. W sobotę podopieczne Moniki Marzec pokonały w Koszalinie Młyny Stoisław 30:22. Dzięki 13. wygranej w rozgrywkach lublinianki zbliżyły się zaledwie na punkt do KPR Gminy Kobierzyce, zespołu zajmującego drugie miejsce w ligowej tabeli.

W pierwszej połowie mecz rozgrywany był w niezłym tempie i mógł się podobać. Nie brakowało walki i ciekawych akcji z obu stron. Na początku lepiej spisywały się gospodynie. Po 13. minutach koszalinianki miały na swoim koncie trzy trafienia więcej od naszej drużyny (6:3). Niespełna cztery minuty później lublinianki odrobiły straty, ale do końca żadnej z drużyn nie udało się uzyskać większej przewagi niż jedno trafienie. Po 30. minutach na tablicy wyników widniał (po raz ósmy od początku spotkania) remis – 11:11.

Tuż po przerwie zdecydowanie do ataku ruszyły mistrzynie Polski. Pięć minut po zmianie stron Marta Gęga i spółka miały już trzy gole więcej od miejscowych (12:15). Po chwili zaliczka urosła do pięciu trafień – w 40. minucie 13:18. Do końca MKS Perła kontrolowała już grę, ostatecznie wygrywając 30:22.

MVP w lubelskim zespole została bardzo dobrze dysponowana między słupkami bramki Weronika Gawlik, kapitan drużyny. MAG

Młyny Stoisław Koszalin – MKS Perła Lublin 22:30 (11:11)

Młyny: Krebs, Filończuk – Mączka 6, Mazurek 4, Rycharska 3, Haric 3, Borysławska 2, Smolinh 2, Volovnyk 1, Somionka 1, Nowicka, Urbaniak.

MKS Perła: Gawlik, Razum, Wdowiak – Gęga 7, Królikowska 5, Achruk 3 Anastacio 3, Rosiak 3, Tatar 3, Nosek 2, Nocuń 1, Balsam 1, Więckowska 1, Gadzina 1, Szarawaga, Vinyukova.

Kary: Koszalin – 4 minuty, MKS Perła – 8. Sędziowali: Robert Orzech, Michał Orzech.

Niedzielne mecze 19. kolejki:

KPR Gminy Kobierzyce – EUROBUD JKS Jarosław, Start Elbląg – Piotrcovia Piotrków Tryb. * Ruch Chorzów – MKS Zagłębie Lubin zakończyły się po zamknięciu tego wydania.
1. Zagłębie 18 49 516-413
2. Kobierzyce 18 40 476-424
3. MKS Perła 19 39 527-478
4. Piotrcovia 18 32 537-476
5. Koszalin 19 21 483-497
6. Jarosław 18 17 434-493
7. Start 18 13 445-489
8. Ruch 18 8 440-588

W następnej kolejce – 27 marca: MKS Perła – Ruch (16:00).