Koncertowo po przerwie

O piłkę z zawodnikami z Elbląga walczy Tomasz Swędrowski, kapitan Motoru.

Gdy w 11. minucie meczu 2. kolejki II ligi lubelski Motor przegrywał w Elblągu z Olimpią 0:1, a 25 minut później zmarnował rzut karny, wydawało się, że na pierwsze zwycięstwo naszego beniaminka w rozgrywkach będziemy musieli poczekać jeszcze co najmniej tydzień.

Motorowcy po przerwie zagrali jednak koncertowo i po końcowym gwizdku mogli cieszyć się z pierwszej wygranej po powrocie do II ligi.

Bohaterem spotkania był Filip Wójcik, zdobywca dwóch bramek. 23-letni skrzydłowy w 48. minucie wykorzystał błąd bramkarza gospodarzy, a niespełna kwadrans później popisał się kilkudziesięciometrowym rajdem, zakończonym pięknym strzałem pod poprzeczkę. Trzeciego gola dla Motoru zdobył w 59. minucie Maksymilian Cichocki, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego precyzyjną „główką” skierował piłkę do siatki.

Olimpia spotkanie kończyła w „10”. 17. minut przed końcem meczu arbiter ukarał drugą żółtą kartą Tomasza Sedlewskiego.

W kolejnym spotkaniu, w najbliższą sobotę o godz. 18, Motor zmierzy się na Arenie Lublin z Błękitnymi Stargard. MAG

Olimpia Elbląg – Motor Lublin 1:3 (1:0)

Olimpia: Rutkowski – Kiełtyka (90 Winiarski), Lewandowski, Wenger, Sedlewski – Jabłoński (56 Bawolik), Krasa, Zyska (90 Bohm), Filipczyk – Tkaczuk (71 Styś), Surdykowski.
Motor: Madejski – Michota, Grodzicki, Cichocki, Bogacz (79 M. Król) – Wójcik (86 Moskwik), Swędrowski, Duda, Kumoch (75 Jagodziński), Ceglarz (75 R. Król) – Świderski (79 Ropski).
Bramki: 1:0 Tkaczuk 11, 1:1 Wójcik 48, 1:2 Świderski 59, 1:3 Wójcik 62. Żółte kartki: Krasa, Lewandowski, Sedlewski, Filipczyk, Tkaczuk, Styś, Winiarski – Cichocki, Jagodziński, M.Król, Swędrowski. Czerwona kartka: Sedlewski (73. minuta – za drugą żółtą). Sędziował: Piotr Idzik (Poznań).

W piłkarskiej II lidze

2. kolejka: Olimpia Elbląg – Motor Lublin 1:3 * Lech II Poznań – Hutnik Kraków 6:3 (Sýkora 3, 44, Szramowski 11, Skóraś 55, 87, Stawarczyk 79 samob.- Stawarczyk 35 k, Ozimek 54, Świątek 60) * Górnik Polkowice – Sokół Ostróda 3:0 (Baszak 24, Sobków 63, Terpiłowski 73) * Pogoń Siedlce – Stal Rzeszów 0:2 (Olejarka 87, 89) * Olimpia Grudziądz – Chojniczanka 1:3 (Janczukowicz 82 – Andronic 28 samob., Skrzypczak 51, Emche 90) * Znicz Pruszków – Bytovia Bytów 1:1 (Tarnowski 82 – Giel 53) * Błękitni Stargard – Wigry Suwałki 1:0 (Ryk 41) * Skra Częstochowa – KKS 1925 Kalisz 1:0 (Wojtyra 59) * Garbarnia Kraków – Śląsk II Wrocław 1:3 (Radwanek 13 – Scalet 19, Bergier 32 k, Łyszczarz 90) * pauzował: GKS Katowice.

1. Chojniczanka 2 6 7-3
2. Stal Rzeszów 2 6 4-1
3. Skra 2 6 2-0
4. Bytovia 2 4 3-1
5. Znicz 2 4 3-2
6. Górnik 2 3 4-2
7. Lech II 2 3 6-5
8. Motor 2 3 4-3