Kongres nadziei kobiet

Prof. dr hab. med. Jan Kotarski, prezes Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej

Rak jajnika, rak szyjki macicy, rak sromu czy rak piersi to najczęstsze z nowotworów określanych jako ginekologiczne. Możliwości i wyzwania w dziedzinie onkologii tych nowotworów, ich profilaktyka, nowoczesne terapie oraz opieka nad chorymi w dobie pandemii były przedmiotem odbywającego się w Lublinie VI Kongresu Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej. Uwzględniono tu również najnowsze doniesienia z kongresu ESMO.

Co roku na te schorzenia umiera 6 tys. Polek, z czego najwięcej, ponad 2,5 tys. z powodu raka jajnika. Co rok też kongres PTGO w lubelskim Uniwersytecie Medycznym gromadzi setki lekarzy specjalistów z całego świata by temu zaradzić. Podobnie było i teraz, mimo zmienionej formy spotkania – online. W trakcie kilkudziesięciu godzin wykładów i prezentacji poznawali najnowsze doniesienia w swej dziedzinie. Program Kongresu obfitował w zagadnienia profilaktyki i leczenia najczęściej występujących u kobiet nowotworów – również w okresie ciąży…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 19.10.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here