Koniec wakacji

Monikę Marzec, trenerkę MKS Perła, czekać będzie niełatwe zadanie, szybko musi zgrać zupełnie nową drużynę

Szczypiornistki MKS Perła testami wydolnościowymi w hali Globus rozpoczną dzisiaj przygotowania do nowego sezonu. Przez pierwszy tydzień podopieczne Moniki Marzec trenować będą w Lublinie. 18 lipca zespół wyjedzie na krótki, bo zaledwie sześciodniowy, obóz do Spały.


Na początku sierpnia MKS rozegra premierowe mecze kontrolne. Rywalami lublinianek podczas turnieju, który 6 i 7 sierpnia rozegrany zostanie w Łaziskach Górnych będą MKS Piotrcovia Piotrów Trybunalski, Korona Kielce i KPR Ruch Chorzów. Tydzień po tych zawodach nasza drużyna uda się do czeskiego Mostu, gdzie w ramach Porcelain Cup zmierzy się z Glorią Bistrita, Thuringer i miejscowym Banikiem.

– W kolejny weekend chcemy wziąć udział w turnieju w Kielcach. Przygotowania planujemy zaś zakończyć sparingiem z Piotrcovią w ostatnim tygodniu sierpnia – puentuje Monika Marzec, trenerka MKS Perła.

Przed nowym sezonem w lubelskiej drużynie, której nie udało się obronić mistrzowskiego tytułu (zajęła w rozgrywkach PGNiG Superligi dopiero trzecie miejsce) doszło do prawdziwej kadrowej rewolucji. Z drużyną pożegnała się ponad połowa zawodniczek! W biało-zielonych barwach nie zobaczymy już reprezentantek Polski Aleksandry Rosiak i Natalii Nosek, które teraz grać będą we francuskim ES Besancon, a także Dagmary Nocuń, która wybrała ofertę z niemieckiego TuS Metzingen.

Na szczęście równie pokaźna jest lista nowych zawodniczek. Wśród nich nie brakuje świetnych szczypiornistek, reprezentantek kraju – po kilku latach gry zagranicą powracają do Polski Paulina Masna i Katarzyna Janiszewska, a z Piotrcovii do Lublina przenoszą się Romana Roszak i Oktawia Płomińska.

Niewykluczone, że lubelski zespół do nowych rozgrywek przystąpi z nowym sponsorem tytularnym. Jego nazwa ma zostać ogłoszona pod koniec sierpnia. BAS

MKS przed sezonem 2021/22

zostają: Marina Razum, Weronika Gawlik i Paulina Wdowiak (bramkarki), Kinga Achruk, Marta Gęga, Jaqueline Anastacio, Joanna Szarawaga, Dominika Więckowska, Andrijana Tatar

odchodzą: Aleksandra Olek (KPR Gminy Kobierzyce), Joanna Gadzina, Magda Balsam (JKS Eurobud Jarosław), Patrycja Królikowska (Piotrcovia), Aleksandra Rosiak i Natalia Nosek (ES Besancon, Francja), Dagmara Nocuń (TuS Metzingen, Niemcy), Nataliia Vinyukova, Durdina Malović

przychodzą: Romana Roszak (26 lat, rozgrywająca, Piotrcovia), Paulina Masna (28 lat rozgrywająca, Cluj – Rumunia), Katarzyna Janiszewska (25 lat, skrzydłowa, Union Halle-Neustadt- Niemcy), Oktawia Płomińska (22-lata, szkrzydłowa, Piotrcovia), Julia Zagrajek (20 lat, rozgrywająca, Piłka Ręczna Koszalin), Julia Pietras (20-lat, skrzydłowa JKS Eurobud Jarosław), Edyta Byzdra i Marta Szczepaniak (z zespołów młodzieżowych MKS Lublin), Daria Szynkaruk (23 lata, skrzydłowa, Piotrcovia)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here