Koniom będzie jak w raju

Przedstawiciele uczelni, władz samorządowych i organizacji jeździeckich symbolicznego „wbicia szpadla”  w miejscu, gdzie powstanie nowy obiekt, dokonali w ubiegłą środę

Na taki obiekt w Lublinie środowisko jeździeckie czekało od wielu lat. W Gospodarstwie Doświadczalnym na Felinie, należącym do Uniwersytetu Przyrodniczego, powstanie Stacja Badawcza i Ośrodek Dydaktyczno-Szkoleniowy. – Z obiektów będą mogli korzystać zarówno studenci, jak i mieszkańcy – zapewnia JM rektor Uniwersytetu Przyrodniczego prof. Zygmunt Litwińczuk, dodając że to jedna z najważniejszych inwestycji lubelskiej uczelni, która prowadzi unikatowy kierunek studiów – hipologia i jeździectwo.


Nowy ośrodek zajmie powierzchnię ponad 5 ha. Jedną z najważniejszych jego części będzie kryta ujeżdżalnia o pow. ponad 2 tysięcy metrów kwadratowych, co pozwoli na organizowanie w niej nawet zawodów rangi międzynarodowej!

Dodatkowo powstanie stajnia z 20 boksami dla koni, dwoma pomieszczeniami technicznymi, pomieszczeniem magazynowym, fizjoterapią i pralnią. Znajdą się w niej także… końskie solarium, hydrobieżnia, miejsce do czyszczenia konia, myjka i siodlarnia.

W ośrodku wybudowany zostanie również hipodrom zewnętrzny, tor treningowy do galopu wraz z wybiegami dla koni, zadaszony lonżownik (o średnicy 18 metrów), zadaszona karuzela, płyta obrotnikowa żelbetowa, typowy zbiornik na gnojowicę oraz podziemny zbiornik retencyjny na deszczówkę o pojemności 200 metrów sześciennych. Koszt inwestycji, która ma powstać do połowy 2022 roku to około 20 milionów zł. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here