Konkurs Legendy Ziemi Krasnostawskiej

142 prace uczniów z 14 szkół wpłynęło na piętnastą edycję powiatowego konkursu literacko-plastycznego „Legendy Ziemi Krasnostawskiej.

Prace oceniało jury w składzie: Agnieszka Żuk-Słabek (nauczyciel plastyki MDK Krasnystaw), Eliza Nesteruk (emerytowany nauczyciel języka polskiego) i Dorota Korkosz (starszy kustosz PBP w Krasnymstawie). Dyplomy i nagrody książkowe, ufundowane przez powiat krasnostawski, wręczał zwycięzcom Sławomir Kamiński, naczelnik wydziału oświaty i kultury starostwa powiatowego. W kat. literackiej dzieci pisały własną legendę.

Zwyciężył Paweł Kapuśniak z SP nr 4 w Krasnymstawie, a kolejne miejsca zajęli: Antonina Jabłońska (SP nr 4 w Krasnymstawie), 3. Dominika Gadomska (SP nr 3 w Krasnymstawie) i Amelia Pakuła (SP w Chłaniowie). Wyróżnienia odebrali: Jakub Artymiak (SP w Kraśniczynie), Igor Kołodziejczyk (SP w Tarnogórze), Wiktor Kalisz (SP w Siennicy Nadolnej), Miłosz Józefowski (SP w Siennicy Nadolnej), Aleksandra Pieróg, Marcelina Kliszcz i Maja Fornalska (SP nr 4 w Krasnymstawie). W kat. plastycznej dzieci rysowały legendy powiatu krasnostawskiego. Pierwszą nagrodę otrzymał Anatol Zaj (SP w Łopienniku Nadrzecznym), drugą Maja Kijuc (SP nr 4 w Krasnymstawie) i Patryk Laskowski (SP nr 5 w Krasnymstawie), a trzecią Angelika Kurzyńska (SP nr 4 w Krasnymstawie), Amelia Domańska (SP nr 4 w Krasnymstawie) i Izabela Koguc (SP w Łopienniku Nadrzecznym). Wyróżnienia otrzymali: Adrian Radzięciak, Antonina Jabłońska i Marcelina Głuchowska (SP nr 4 w Krasnymstawie), Igor Kostrzanowski, Julia Rysak (SP nr 5 w Krasnymstawie), Kornelia Majstruk (SP w Łopienniku Dolnym) i Michał Roman (SP nr 3 w Krasnymstawie). (k)