Konkurs Poezji ks. Twardowskiego

„Miłości ludzkiej stacyjka uboga, kochać człowieka żeby zdążyć do Boga” – to słowa, które stanowiły motto trzynastego powiatowego konkursu poezji ks. Jana Twardowskiego. Tegoroczna edycja imprezy odbyła się w ZSP nr 2 w Krasnymstawie.

Kolejny raz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów i szkół podstawowych mogli nie tylko przedstawić interpretację głosową wybranych utworów księdza Twardowskiego, ale także zaprezentować prace plastyczne, których inspiracją stały się wiersze poety.

W części finałowej konkursu dyrektor ZSP nr 2 Elżbieta Zadrąg powitała przybyłych gości: Aleksandrę Stachulę – naczelnika wydziału oświaty, kultury, kultury fizycznej i turystyki starostwa powiatowego w Krasnymstawie, Joannę Bojarską reprezentującą poseł Teresę Hałas, Elżbietę Pastuszak – kierownik SKOK w Krasnymstawie oraz Dorotę Czubę – przewodniczącą Rady Rodziców ZSP nr 2 w Krasnymstawie. W tym roku zmagania recytatorów oceniało jury w składzie: Stanisław Kliszcz, Danuta Chwała i Mirosław Iwańczyk. Laureatami w tej kategorii zostali: 1. Julia Wojewoda (I LO w Krasnymstawie), 2. Aleksandra Rozwałko (ZSCKR w Siennicy Różanej), 3. Kinga Malec (I LO w Krasnymstawie), wyróżniono: Ewelinę Sitarz (ZSCKR w Siennicy Różanej), Kacpra Konofała (I LO w Krasnymstawie) i Karolinę Pomarańską (II LO w Krasnymstawie).

Prace plastyczne oceniało jury w składzie: Joanna Kawęcka, Anna Gawłowska-Tkaczyk i Krystyna Mosjka. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych wygrała tu Estera Sidor (ZSP nr 2 w Krasnymstawie), druga była Joanna Pomarańska (I LO w Krasnymstawie), a trzecia Sylwia Janeczko (ZSP nr 2 w Krasnymstawie). W kat. szkół gimnazjalnych i podstawowych: 1. Gabriela Gronkowska (MDK Krasnystaw), 2. Igor Sawa (MDK Krasnystaw), 3. Martyna Matczuk (MDK Krasnystaw). Konkurs został zorganizowany przez Edytę Polską i Angelikę Hadel. (k)