Konkurs Twórczości Miłosnej rozstrzygnięty

W Krasnostawskim Domu Kultury rozstrzygnięto trzynastą już edycję konkursu twórczości miłosnej „Ja Cię kocham, a Ty pisz!” im. Mariusza Kargula.

Na tegoroczny konkurs wpłynęło 271 zestawów wierszy, które przeczytało i oceniło jury w składzie: Dorota Ryst, Jadwiga Demczuk i Marcin Jurzysta. W kategorii młodzież dwie równorzędne wyróżnienia otrzymały Aleksandra Majówka (Chełm) i Joanna Wyrzykowska (Siedlce). W kat. dorośli triumfował Łukasz Barys (Pabianice) przed Anną Piliszewską (Wieliczka) i Czesławem Markiewiczem (Zielona Góra), cztery równorzędne wyróżnienia otrzymali: Urszula Sikora (Kowale), Małgorzata Hrycaj (Szczecin), Damian Dawid Nowak (Warszawa) i Emilia Marniok (Katowice).

Nagrody, dyplomy i pamiątkowe serca z piernika wręczyli laureatom burmistrz Krasnegostawu Robert Kościuk i dyrektor KDK Damian Kozyrski. Gościem specjalnym wydarzenia była poetka i prozaiczka Justyna Bargielska, z którą rozmowę przeprowadził Mateusz Nowak. Konkurs „Ja Cię kocham, a Ty pisz!” został zainicjowany przed laty przez przedwcześnie zmarłego poetę z Krasnegostawu Mariusza Kargula. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here