Konkurs w Razem

Przedszkole Niepubliczne z Oddziałami Integracyjnymi „Razem” po raz dziewiąty przeprowadziło Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski „Krasomówca”. Jest on organizowany z okazji ustanowionego przez UNESCO Światowego Dnia Języka Ojczystego, który przypada na 22 lutego.


Tegoroczna, nietypowa ze względu na pandemię koronawirusa, edycja miała formę zdalną. Nauczyciele chełmskich przedszkoli nadesłali nagrania młodych recytatorów, którzy zmagali się z najtrudniejszymi polskimi głoskami i zbitkami spółgłoskowymi. Nagrania są dostępne na stronie internetowej przedszkola „Razem”.

Wysiłek dzieci i ich nauczycieli oceniły Beata Mazurek – poseł do Parlamentu Europejskiego, Maria Pawłowicz – wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Chełmie, Joanna Gębal – dyrektor Zespołu Przedszkolno-Szkolnego oraz Anna Gębal – dyrektor ds. Wychowania i Nauczania Integracyjnego.

Konkurs jest organizowany w trosce o poprawną i piękną polszczyznę. Ma także na celu budzenie zainteresowania polską poezją dziecięcą i kształtowanie postaw patriotycznych. Wszyscy artyści otrzymali nagrody – książki z najlepszymi wierszami polskich autorów oraz puzzle. (r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here