Konkurs zaprzęgów

(5 maja) Powiatowy Związek Hodowców Koni w Chełmie był organizatorem konkursu zaprzęgów paro- i jednokonnych, który odbył się w Turce w gminie Dorohusk. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody do rywalizacji przystąpiło 6 zaprzęgów.

Startujący mieli do pokonania 8 przeszkód na trasie 822 metrów. Na pierwszym miejscu uplasował się zaprzęg Jarosława Ulanowskiego z Grabowca, drugie miejsce zajął Mariusz Zabłocki z Siennicy Różanej, a trzecie – Robert Kaczmara z Zamościa. Ponadto sklasyfikowano Krzysztofa Goszczyńskiego z Rudna w gminie Białopole, który aby dojechać do Turki pokonał zaprzęgiem dystans ponad 40 km. W singlach wystartował tylko jeden zaprzęg – Mariusza Zabłockiego z Siennicy Różanej.

Atrakcją zawodów był koń z siodłem Pauliny Roguckiej z Horodyszcza. Zwycięzcy oraz pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni pucharami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez organizatorów, których wsparli: Starosta Chełmski, Wójt Gminy Dorohusk, Lubelski Związek Hodowców Koni, Bank Spółdzielczy w Leśniowicach – Oddział Dorohusk, Gminny Zakład Obsługi Sp. z o.o. w Dorohusku z/s w Okopach i Gminny Ośrodek Kultury i Turystyki w Dorohusku. Imprezę zakończył poczęstunek.

(za: GOKiT w Dorohusku)