Konkursy bez niespodzianek?

W piątek 5 sierpnia w Starostwie Powiatowym w Krasnymstawie odbędą się konkursy na dyrektorów: II LO, Zespołu Szkół nr 1 i Zespołu Szkół w Żółkiewce. Do każdego zgłosiło się po jednym kandydacie.

Jak mówi Marek Nowosadzki, wicestarosta krasnostawski, dużego zainteresowania konkursami na dyrektorów szkół ponadpodstawowych, podległych powiatowi, nie było. – Do każdego z konkursów zgłosiło się po jednym kandydacie. Komisja zbierze się 5 sierpnia i dokona rozstrzygnięcia – podkreśla.

Nowosadzki nie chciał ujawnić, kto konkretnie złożył dokumenty. Jak stwierdził, koperty są zaklejone i zostaną otwarte dopiero przez poszczególne komisje. Można się natomiast domyślać, że zgłosili się tzw. „faworyci”, czyli Anna Antyga – obecna dyrektor II LO, Henryk Różyło, który od blisko roku pełni obowiązki dyrektora Zespołu Szkół w Żółkiewce oraz Małgorzata Jędruszczak, wicedyrektor Zespołu Szkół nr 1. W tej ostatniej placówce obecny dyrektor Wojciech Maślona już wcześniej zapowiedział, że nie będzie ubiegać się o reelekcję.

Wiadomo już, kto będzie kierował pracami komisji konkursowych. Do każdego konkursu została wytypowana inna osoba. Przewodniczącymi będą: Aleksandra Stachula, naczelnik Wydziału Oświaty w starostwie (konkurs II LO), radna Ewa Nieścior, przewodnicząca komisji oświaty w radzie powiatu (Zespół Szkół nr 1) i Ewa Gajewska – sekretarz powiatu (Zespół Szkół w Żółkiewce). (ps)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here