Konrad Czerniak najlepszy w stolicy

W poprzedni weekend w Warszawie odbyły się ostatnie w tym sezonie zawody z cyklu Arena Grand Prix Pucharu Polski. W imprezie świetnie spisał się Konrad Czerniak z AZS UMCS Lublin.

Były trzykrotny medalista mistrzostw świata, dwukrotny mistrz Europy na krótkim basenie stawał trzykrotnie na podium. 31-latek wygrał 50 metrów motylkiem, z kolei na dystansie dwukrotnie dłuższym oraz na 50 m st. dowolnym był drugi.

Czerniak uzyskał najlepszy wynik zawodów. Za 23,38 s na 50 motylkiem, gorszym o 0,31 s od własnego rekordu Polski, zapisał na swoim koncie 864 punkty. Ponadto został najlepszym zawodnikiem Arena Grand Prix Puchar Polski w Warszawie gromadząc za trzy najlepsze starty 2529 pkt., drugi był Paweł Korzeniowski z Grupa 5Styl (2452), a trzeci Wojciech Wojdak z BOSiR Brzesko (2436).

Podczas zawodów w stolicy na podium stawało także dwoje innych reprezentantów AZS UMCS – Jan Świtkowski wygrał rywalizację 200-metrowców kraulem (1:50.72), a Wiktoria Samuła na 50 m st. klasycznym była trzecia (32.92).

Warszawskie zawody były ostatnimi w tegorocznym cyklu. Najlepszą zawodniczką została Laura Bernat, która osiągnęła dwa najlepsze wyniki na pływalni 25 i 50-metrowej. Za występy na dystansie 200 metrów grzbietem łącznie zdobyła 1695 punktów.

Już w przyszłym tygodniu w Lublinie odbędą się Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu. Impreza będzie ostatnią krajową, na której będzie można wywalczyć kwalifikację olimpijską. Zmagania rozpoczną się 28 kwietnia i potrwają do 2 maja. MAG