Kontrabanda między napojami

Rentgen na granicy prześwietlił ładunek i pokazał prawdziwy obraz wnętrza ciężarówki. Między puszkami napoju gazowanego znanej marki upchnięte były kartony nielegalnych, białoruskich papierosów.

Ujawniony w ostatnich dniach grudnia przemyt jest jednym z większych wykrytych w całym 2020 r. na terenie woj. lubelskiego.

– Wjeżdżający z Ukrainy samochód ciężarowy z ładunkiem napojów gazowanych został przeskanowany przez funkcjonariuszy służby celno-skarbowej z Dorohuska na urządzeniu rentgenowskim. To jedno z najnowocześniejszych na polskiej granicy urządzeń RTG do prześwietlania pojazdów – podkreśla Michał Deruś, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

Sprzęt po raz kolejny zdał egzamin. Obraz RTG wskazał kontrabandę, ukrytą między legalnie przewożonym ładunkiem. Funkcjonariusze weszli do naczepy pojazdu i wynieśli ze środka w sumie 196,8 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy. – Ich rynkowa wartość to blisko 2,8 mln złotych. Papierosy trafiły do magazynu depozytowego. Dochodzenie w sprawie prowadzi komórka dochodzeniowo-śledcza KAS z Lublina pod nadzorem prokuratury – dodaje rzecznik. (pc)