Kontrabanda przemycana pontonem

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili próbę przemytu 120 tysięcy papierosów. Przemycono je pontonem przez Bug, a następnie ukryto w zaroślach.

Funkcjonariuszom z Placówki Straży Granicznej w Dorohusku przekazały w tej sprawie informację służby graniczne Ukrainy. Strażnicy graniczni NOSG ujawnili i zabezpieczyli w pobliżu rzeki Bug, wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy. 120 tysięcy sztuk papierosów, spakowane były w pakiety i owinięte czarną folią.

Funkcjonariusze NOSG ustalili, że zostały one przemycone przy pomocy łodzi pontonowej, przez Bug – z Ukrainy do Polski. Ukryta w zaroślach kontrabanda miała zostać na kolejnym etapie przemytu zawieziona w głąb kraju. Funkcjonariusze nie dopuścili do tego, zabezpieczając przemycone papierosy i przewożąc je na teren placówki.

Wartość przemyconego towaru oszacowano wstępnie na kwotę prawie 90 tys. zł. W sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze, w ramach którego ustalani są sprawcy udaremnionego przemytu. Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG ujawnili i zabezpieczyli nielegalne wyroby akcyzowe o wartości ponad 17 mln zł. (opr. mo, fot. NOSG)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here