Kontrola dla dobra dzieci

Od początku wakacji na stronie lubelskiej policji możemy znaleźć wykaz punktów kontroli autokarów przewożących dzieci i młodzież na odpoczynek. Dodatkowo Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło stronę internetową bezpiecznyautobus.gov.pl, dzięki której można sprawdzić czy autobus jest ubezpieczony, kiedy był poddany przeglądowi technicznemu, ile ma kilometrów na liczniku itp.


– Zachęcamy do zgłaszania kontroli autokarów wycieczkowych przed podróżą. Każdy rodzic/opiekun bądź organizator może poprosić funkcjonariuszy o taką kontrolę przed wyjazdem. W okresie wakacji policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży podczas wyjazdów na wakacje oraz powrotów z miejsc wypoczynku – mówi podkomisarz Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. – Podczas kontroli sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

Apelujemy, aby zgłaszać taką kontrolę przed zorganizowanym wyjazdem z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu.  (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here