Kontrole na każdej budowie

Inspektorzy nadzoru budowlanego ruszają z kolejną rundą kontroli budów w Chełmie. Jeśli zauważą odstępstwa od projektu, mogą wstrzymać budowę.

To żadna zmasowana akcja, a rutynowe działania inspektorów nadzoru budowlanego w Chełmie. Są oni zobowiązani sprawdzać, czy trwające w mieście budowy prowadzone są zgodnie z zatwierdzonymi projektami oraz ze sztuką budowlaną. Wiosną br. przeprowadzono około trzydziestu takich kontroli, a teraz będą kolejne. Chodzi o budowy domów jednorodzinnych, budynków wielorodzinnych, usługowych. Każda budowa jest kontrolowana przez inspektorów nadzoru budowlanego.

Jacek Osmoła, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego miasta Chełm mówi, że podczas wiosennych kontroli odnotowali mniejszą liczbę odstępstw od projektów. Jeśli jednak już się to zdarza, to budowa zostaje wstrzymana. W skrajnych przypadkach może skończyć się na rozbiórce. Najczęściej jednak jest tak, że inwestor jest zobowiązany do wykonania projektu zamiennego w celu doprowadzenia inwestycji do stanu zgodnego z prawem.

– Wiosną podczas kontroli mieliśmy do czynienia na jednej z budów z dużym odstępstwem od zatwierdzonego projektu i teraz jest to w fazie projektu zamiennego – mówi inspektor Osmoła. – Takie wstrzymanie budowy zazwyczaj jest bardzo dotkliwe zarówno dla przedsiębiorców, jeśli w grę wchodzi punkt usługowy, ale także dla osób, które budują domy jednorodzinne. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here