Korczak najlepszy w boccia

Przed rokiem w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Lublinie w boccia – sport paraolimpijski wywodzący się od włoskiej gry w bule – bocce, grała cała szkoła. Teraz dyrekcja i uczniowie z placówki mieszczącej się przy al. Spółdzielczości Pracy do wspólnej zabawy zaprosili dzieci i młodzież z innych ośrodków szkolno-opiekuńczych i szkół, nie tylko z Lublina, ale i okolic.

Boccia,  tak jak większości gier „bulowych” charakteryzuje się prostotą zasad. Bez najmniejszych problemów mogą ją uprawiać dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami. O tym, że to nie tylko rywalizacja, ale także świetna zabawa, uczniowie SOSW nr 1 od kilku lat przekonują się, uczestnicząc w mikołajkowych zawodach, organizowanych w Centrum  Kultury Fizycznej UMCS, kierowanym przez dr Tomasza Bieleckiego, wielkiego propagatora tego sportu.

– W ubiegłym roku w końcu postanowiliśmy, dzięki wsparciu sponsora, zakupić sprzęt: piłki oraz różne przyrządy pomiarowe i zorganizować zawody w boccia dla całej naszej szkoły – mówi Marcin Rakowski, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 i dodaje, że impreza była na tyle udana, że teraz do wspólnej zabawy zaproszeni zostali uczniowie z innych placówek szkolno-opiekuńczych z miasta i regionu.

W rozgrywanych w środę po raz pierwszy w historii Lublina Międzyszkolnych Mistrzostw Boccia CUP  udział wzięło 54 uczniów z 10 placówek. Najlepszą okazała się Szkoła Podstawowa Specjalna nr 26 im. Janusza Korczaka z ul. Bronowickiej, którą reprezentowali: Marcel Rejak, Bartosz Szwedo, Oskar Witkowski, Tomasz Lachewicz, Jakub Brodziak i Łukasz Stefaniak. Drugie miejsce zajęła ekipa ze Szkoły Podstawowej nr 28 w składzie: Filip Duda, Michał Gnaś, Dominik Jaszak, Stanisław Krawiec, Dawid Russ i Milena Sałaj, a trzecie podopieczni  Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z ul. Wyścigowej: Paulina Gontarz, Agnieszka Junkiewicz, Helena Motyl i Julia Wołek.

Najlepsze ekipy otrzymały pamiątkowe puchary, a wszyscy uczestnicy dyplomy i nagrody. Niewykluczone, że w przyszłym roku szkolnym Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Lublinie pokusi się o zorganizowanie ogólnopolskich zawodów. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here