Korekta przy dworcu

Przebudowa dworca PKP w Chełmie nie ruszyła na przełomie 2020 i 2021 roku, jak zakładano. Kolej planowała ogłoszenie przetargu, który wyłonić ma wykonawcę inwestycji najpierw na koniec 2021 roku, a teraz przełożyła termin do połowy tego roku. – Konieczna był korekta harmonogramu inwestycji – tłumaczą w PKP S.A.

Przebudowa dworca w Chełmie jest jednym z projektów realizowanych w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023. W połowie 2020 r. informowano, że dobiegają końca prace projektowe dotyczące tej inwestycji. Zakładano, że prace budowlane ruszą na przełomie 2020 i 2021 roku. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę PKP S.A. informowało, że przetarg na wybór wykonawcy przebudowy dworca w Chełmie ogłoszony zostanie w drugiej połowie 2021 r., a po jego rozstrzygnięciu i podpisaniu umowy z wybranym wykonawcą, rozpoczną się prace budowlane.

Ale przetargu w tym terminie nie ogłoszono.

– Planujemy, że ogłoszenie przetargu na wybór wykonawcy przebudowy dworca w Chełmie nastąpi do końca pierwszej połowy bieżącego roku – informuje Bartłomiej Sarna Biura Komercjalizacji, Komunikacji i Promocji Polskich Kolei Państwowych S.A. – Prace rozpoczną się po rozstrzygnięciu przetargu na wybór wykonawcy i podpisaniu z nim umowy na realizację zadania.

Korekta harmonogramu inwestycji wynikła z konieczności przeprojektowania niektórych rozwiązań technicznych w zakresie instalacji ciepłowniczej istotnych dla funkcjonowania budynku po przebudowie. Prace nad zmianami projektowymi w tym zakresie zostały już zakończone. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here