Korolowska i Tysiąclecia doczekały się remontu

Po wielu latach główne ulice Włodawy – Korolowska i Tysiąclecia – doczekały się remontu. Ponad 500 tys. zł na wkład własny zabezpieczyło miasto. Drugie tyle dołożył powiat, bo to są drogi powiatowe, zaś ponad 1 mln zł dał budżet państwa. Prace są na ukończeniu i pozostała tylko „kosmetyka”, jak dokończenie malowania znaków poziomych.

– Już w ubiegłym roku mogliśmy te ulice remontować, jednak miastu zabrakło pieniędzy – mówi starosta Andrzej Romańczuk. – Powiatu zaś na tak kosztowną inwestycję samodzielnie nie stać. Cieszę się jednak bardzo, że teraz się udało. Dzięki temu m.in. z pieniędzy Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych wyremontowaliśmy te dwie strategiczne powiatowe ulice, które są praktycznie gotowe. I tak czekały one na remont zdecydowanie zbyt długo. Teraz się jeździ po nich naprawdę zupełnie inaczej. Jeśli się chce i współpracuje, to można bardzo wiele.
Kompleksowy remont ulic Korolowskiej i Tysiąclecia o długości ok. 800 m kosztował ok. 1,8 mln zł (wraz z nadzorem inwestorskim). Dosyć drogo, ponieważ remont obejmował bardzo wiele skrzyżowań, budowę szerokich chodników po obu stronach, budowę ok. 20 miejsc parkingowych oraz położenie dwóch warstw nawierzchni drogi. Ponadto na ul. Korolowskiej powstała ścieżka rowerowa w jezdni od ronda do kolumny toskańskiej. Inwestor ma oddać drogę do odbioru do końca września. Najważniejsze efekty już jednak są. (pk)