Koronawirus lubelskim szachistom nie taki straszny

Lubelski Klub Szachowy i niestrudzony prezes Zbigniew Pyda w czasie epidemii koronawirusa zapraszają wszystkich chętnych do udziału w turniejach online. By wspólnie pograć w szachy wystarczy założyć darmowe konto. Aby stać się uczestnikiem turnieju należy jeszcze zarejestrować się pod adresem: https://lichess.org/signup, poćwiczyć i włączyć się do gry!


W miniony piątek Lubelski Klub Szachowy zorganizował już trzydziesty turniej online, tym razem dla zawodników z rankingiem lichess 2300 i niższym!

– I wiadomo było, że musi stać się coś ciekawego – mówi prezes Zbigniew Pyda. – Trzech zawodników uzyskało tyle samo punktów, po 28 i o ostatecznej kolejności decydowały punkty dodatkowe (jak je liczyć proszę nie pytać). O wielkości pucharów wirtualnych decydował lichess i do Wielkiej Księgi Zwycięzców kazał nam dopisać po raz drugi zawodnika o nicku logrono, natomiast drugie miejsce zajął AnGraMal, a trzecie J77S – dodaje sternik LKSzach.

Kolejny turniej już dzisiaj (poniedziałek) o godz. 18 (Lublin Chess Club – Arena https://lichess.org/tournament/xCZUkiG8). BAS