Koronawirus uderzył też w powiat krasnostawski

Aż trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem stwierdzono w powiecie krasnostawskim w ostatni weekend. Tak źle jeszcze nie było, dotychczas Krasnystaw był praktycznie wolny od pandemii.

W niedzielę rano (24 maja) biuro wojewody lubelskiego poinformowało o 13 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w naszym województwie. Niestety, aż trzy dotyczą mieszkańców powiatu krasnostawskiego. To mężczyzna w wieku powyżej 60 lat, kobieta w wieku powyżej 60 lat i mężczyzna w wieku 41-60 lat. Niestety, szczegółów brak. Sanepid milczy, próbowaliśmy dodzwonić się do starosty krasnostawskiego Andrzeja Leńczuka, ale również bezskutecznie.

Testy na Covid-19 przeprowadzono ostatnio podobno w krasnostawskich DPS-ach, nie jest pewne, czy to właśnie tam doszło do zakażeń, czy też te trzy przypadki dotyczą osób przebywających na kwarantannie (jest ich ok. 90). Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że jedna z chorych osób wróciła ostatnio do Krasnegostawu z zagranicy. Odpowiednie służby nie informują też, w jakim stanie są chorzy.

13 nowych przypadków na Lubelszczyźnie to niewiele w porównaniu do Śląska czy województwa mazowieckiego, ale warto zauważyć, że od dłuższego czasu nie było w naszym regionie tak wielu zakażeń stwierdzonych jednego dnia. Niedziela (24 maja) jest też najgorszym dniem w historii pandemii w powiecie krasnostawskim. Do tego dnia zanotowano tu zaledwie jeden, niegroźny, przypadek koronawirusa.

Do tej pory w woj. lubelskim odnotowano 433 przypadki zakażenia. Zmarło 15 osób, a wyzdrowiało 308 pacjentów. (k)