Koronawirus w przedszkolach

W chełmskich podstawówkach i szkołach średnich trwa zdalne nauczanie, więc siłą rzeczy zakażenia koronawirusem w nich wyhamowały. Za to z powodu Covid-19 w kolejnych chełmskich przedszkolach poszczególne grupy maluchów i ich opiekunów kierowane są na kwarantannę.

Chełmskie szkoły średnie i podstawowe, tak, jak w całym kraju, pracują w trybie zdalnym. Dlatego ilość zakażeń jest dużo mniejsza w porównaniu z tym, ile ich było w październiku. Nie oznacza to jednak, że chełmskie placówki oświatowe uwolniły się od koronawirusa. W ubiegłym tygodniu wciąż pojawiały się informacje o kolejnych przypadkach Covid-19.

Z opublikowanych przez Kuratorium Oświaty w Lublinie raportów wynika, że z powodu epidemii w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 12 zawieszono zajęcia do 22 listopada. To samo dotyczyło mieszczących się w tym samym budynku Branżowej Szkoły I Stopnia Specjalnej nr 6, a także Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy. Przypadki Covid-19 potwierdzane są też u pracowników i podopiecznych kolejnych chełmskich przedszkoli, które pracują stacjonarnie.

Na kilkudniowe kwarantanny skierowano poszczególne grupy dzieci i ich opiekunów z: Przedszkola Miejskiego nr 5, Językowego Przedszkola Integracyjnego „W Kasztanowym Parku”, Przedszkola Miejskiego nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi, , Przedszkola Miejskiego nr 2, a także Niepublicznej Szkoły Podstawowej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Arka Nasz Dom” z Oddziałami Przedszkolnymi – Ośmioletnią Szkołą Podstawową Specjalną.

– Czekamy aż sytuacja się ustabilizuje i tendencja wzrostu zakażeń znacząco się odwróci – mówi Arkadiusz Kwieciński, dyrektor chełmskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Chełmski ratusz dysponuje danymi dotyczącymi frekwencji uczniów na zdalnych zajęciach.

– Z informacji, które Urząd Miasta Chełm, jako organ prowadzący, otrzymuje od podległych mu placówek wynika, że frekwencja na zajęciach zdalnych jest wysoka, a uczniowie uczestniczą w zajęciach systematycznie – informują w Gabinecie Prezydenta Chełma UM Chełm.

(mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here