Koronawirus zatrzymał Motor

Zaplanowany na Wielką Sobotę mecz 1. kolejki żużlowej PGE Ekstraligi między lubelskim Motorem, a ELTROX Włókniarzem Częstochowa nie odbył się. Spotkanie zostało przełożone, ze względu na pozytywne wyniki testu na obecność SARS-CoV-2 u dwóch zawodników lubelskiej ekipy – Jarosława Hampela i Grigorija Łaguty.


O tym, że sobotnie spotkanie nie dojdzie do skutku wiadomo było już na początku tygodnia. W poniedziałek przed południem na stronie internetowej Motoru pojawiła się informacja, że Jarosław Hampel, który tego dnia miał startować w Bydgoszczy w Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych, uzyskał pozytywny wynik testu PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2). W związku z tym lubelski klub oraz Ekstraliga Żużlowa wdrożyły procedury kryzysowe przewidziane na taką okoliczność, a zawodnik został poddany izolacji.

Niedługo potem okazało się, że koronawirusem zarażony jest  Grigorij Łaguta oraz jego mechanik.

W myśl obowiązujących w sezonie 2021 przepisów Ekstraliga Żużlowa w związku ze stwierdzonymi pozytywnymi wynikami testów na obecność koronawirusa dwóch zawodników spośród pięciu z najwyższymi średnimi indywidualnymi (SI) w zespole Motoru spotkanie odwołała i ustaliła nowy termin meczu na 23 kwietnia. BAS

PGE EKSTRALIGA

1. kolejka (3/4.04)

eWinner Apator Toruń – Falubaz Zielona Góra Falubaz Zielona Góra ..:.. * Fogo Unia Leszno – Moje Bermudy Stal Gorzów ..:..

Mecze: Motor Lublin – Eltrox Włókniarz Częstochowa i ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz – Betard Sparta Wrocław z uwagi na stwierdzone pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa w zespołach z Lublina i Grudziądza zostały przełożone na 23 kwietnia.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here