Kościuk chce być jak Obama

„Yes, we can” – tym hasłem reklamował się były prezydent USA Barack Obama. Powiedzenie skopiował w Krasnymstawie Robert Kościuk. Kontrowersji wokół kandydata jest więcej. Kościuk rzucił legitymacją PiS, by ostatecznie otrzymać poparcie partii rządzącej.

„Tak, możemy” – z takim hasłem do wyborów na burmistrza Krasnegostawu idzie Robert Kościuk. Slogan sprawdził się w 2008 r., gdy walkę o fotel prezydenta USA toczył Barack Obama. Jego słynne „Yes, we can” obiegło wówczas cały świat. Czy sprawdzi się w Krasnymstawie? Zobaczymy. Póki, co wokół kandydatury Kościuka jest więcej kontrowersji. Kościuk kilka tygodni przed wyborami rzucił legitymacją Prawa i Sprawiedliwości, ale ostatecznie partia Jarosława Kaczyńskiego udzieliła mu poparcia. W szeregach krasnostawskiego PiS nie wszystkim się to spodobało.

– To pan Kościuk jest w PiS czy go nie ma? Niech się zdecyduje. Skoro chciał, by partia go poparła, to po co z niej odchodził? – zastanawia się jeden z naszych rozmówców. – Nie chcę tego komentować – ucięła rozmowę poseł PiS z Krasnegostawu Teresa Hałas, według naszej wiedzy sceptycznie patrząca na poparcie partii dla Kościuka. Sam Robert Kościuk obiecał nam sprawę skomentować w mailu przesłanym do redakcji. Zamiast niego odpisała nam jednak Elżbieta Mil-Kościuk, pełnomocnik wyborczy KWW Po Pierwsze Krasnystaw, z którego na burmistrza oficjalnie kandyduje Kościuk.

– 3 września 2018 r. zarząd okręgowy Prawa i Sprawiedliwości podjął uchwałę, w której udzielono poparcia Robertowi Kościukowi, kandydatowi w wyborach samorządowych zarządzonych na dzień 21 października 2018 r. na Burmistrza Miasta Krasnystaw, startującego z Komitetu Wyborczego Wyborców Po Pierwsze Krasnystaw. Podjęcie uchwały poprzedzone było uzgodnieniem stanowisk przedstawicieli władz terytorialnych Prawa i Sprawiedliwości oraz popieranego kandydata na burmistrza.

Po przeanalizowaniu szans rozwojowych Krasnegostawu oraz regionu w najbliższych latach, dla dobra miasta, popierany przez PiS kandydat na burmistrza odwołał złożoną wcześniej rezygnację. W ten sposób powstała możliwość wykorzystania przedstawianych założeń programowych PiS, jak i programu działań Roberta Kościuka. Takie rozwiązanie przełoży się z pewnością na szybszy rozwój Krasnegostawu i przyniesie wiele wymiernych korzyści mieszkańcom – czytamy w oświadczeniu.

W wyborach burmistrza Krasnegostawu Kościuk powalczy z byłym burmistrzem Andrzejem Jakubcem, byłym wicestarostą Andrzejem Kmicicem oraz Bogusławem Warchulskim, przez laty członkiem zarządu województwa lubelskiego. Ich nie popiera żadna partia. (kg)