Kosior za Zwierzyńskiego

Nieoczekiwana zmiana na stanowisku kierownika oddziału urazowo ortopedycznego w chełmskim szpitalu. Doktora Mariusza Zwierzyńskiego zastąpił doktor Piotr Kosior. – Czekamy teraz na nową wizję rozwoju oddziału – mówi Lech Litwin, dyrektor medyczny w szpitalu.

Chełmska ortopedia przez lata uchodziła za lokomotywę szpitala. Na oddziale przeprowadzano niegdyś niemal połowę wszystkich operacji wykonywanych w lecznicy a dobrze wyceniane procedury sprawiały, że praca oddziału przynosiła szpitalowi pokaźne dochody. W ostatnich latach trochę się to zmieniło. Narodowy Fundusz Zdrowia skromniej wycenia procedury, wprowadza limity i ryczałty. A te nie są już tak intratne dla szpitala. Zmniejszyła się przez to liczba wykonywanych operacji. Ale niewątpliwie oddział ma ogromny potencjał i przede wszystkim zespół fachowców, do niedawna kierowany przez Mariusza Zwierzyńskiego.

– Doktor poprosił nas o zmniejszenie zakresu swoich obowiązków, na co przystaliśmy – mówi Kamila Ćwik, dyrektor chełmskiego szpitala. – Nie było żadnych podtekstów, nikt nikogo nie zmuszał do zmiany. Wyczerpały się pewne możliwości dalszej współpracy. Postępowało to w ciągu ostatniego roku. To są naturalne zmiany.

Doktor Zwierzyński pozostaje na oddziale. Kierownikiem został doktor Piotr Kosior, ceniony zarówno w środowisku medycznym jak i wśród pacjentów specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu. P. Kosior to syn byłego ordynatora ortopedii Andrzeja Kosiora. Z chełmskim szpitalem związany jest od 2005 roku. Był też starszym asystentem w klinice ortopedii i traumatologii SPSK-4 i Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Ortopedia pozostaje jednym z ważniejszych oddziałów w szpitalu. Ale dyrekcja przyznaje, że wyłaniają się kolejne „lokomotywy”. – Bardzo sprawnie funkcjonuje nasz oddział kardiologiczny z kardiologią inwazyjną – mówi Kamila Ćwik. – Mamy oferty od kolejnych lekarzy, którzy gotowi są pracować na naszym oddziale.

Jeszcze kilka lat temu to Zamość słynął z dobrej kardiologii. Chełmski oddział zyskał po utworzeniu nowoczesnej pracowni hemodynamicznej i ściągnięciu specjalistów. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here