Kosze pełne śmieci

Z jaką częstotliwością są opróżniane śmietniczki w centrum Gorzkowa? W poniedziałkowy poranek kosze były przepełnione, a wokół nich znajdowało się mnóstwo porozrzucanych śmieci.

– Jechałem do pracy i moją uwagę przykuły porozrzucane przy koszach śmieci. Faktem jest, że śmietniczki były przepełnione, ale czy w ogóle ktoś nad tym panuje i z jaką częstotliwością są one opróżniane? – docieka nasz czytelnik, mieszkaniec gminy Gorzków. – Centrum miejscowości powinno być zadbane. Można było odnieść wrażenie, jakby ktoś zapomniał o wyrzuceniu śmieci z koszy.

Piotr Cichosz, zastępca wójta gminy Gorzków, zapewnia, że kosze są regularnie opróżniane, niekiedy nawet co drugi dzień. – Mamy pracowników, którzy w ramach prac społeczno-użytecznych tym się zajmują. Zachowanie czystości w rynku leży w ich zakresie obowiązków. Inna sprawa, że w weekendy nie pracujemy, więc śmietniczki w poniedziałek rano mogłyby być przepełnione. Ponadto różnie bywa z kulturą. Gdy ktoś widzi, że w koszu nie ma już miejsca na odpady, nie powinien do niego nic wrzucać – tłumaczy zastępca wójta gminy Gorzków.

Jak mówi wicewójt Cichosz, sporo porozrzucanych śmieci jest na przystankach autobusowych, głównie odpadów z opakowań po jedzeniu z McDonaldsa. – Nie rozrzucają ich nasi mieszkańcy, a przejezdni. Ktoś zatrzyma się i wyrzuci torebkę papierową niekoniecznie do kosza – dodaje. (ps)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here