Koszmar pod oknem

Mieszkaniec osiedla Cementownia ma dość swojego widoku z okna. To sterta sedesów i innych odpadów. – Jak można wykładać tu swoje śmieci? Gdzie ludzka przyzwoitość i kultura? – grzmi nasz czytelnik. Jest szansa, że zaśmiecanie się skończy, bo wspólnoty planują tam monitoring.

Nasz Czytelnik mówi, że od miesięcy jest problem z tym dzikim wysypiskiem w okolicach bloków 23 i 23a przy ul. I Pułku Szwoleżerów w Chełmie.

– Wyglądam przez okno i mam przed sobą ten koszmarny widok – mówi rozgoryczony Czytelnik, pokazując zrobione przez siebie zdjęcia. – Ludzie robią w mieszkaniach remonty i wszystkie odpady lądują pod blokiem. Przecież firmy remontowe powinny to wywozić do PSZOK-u na Bieławinie. Zgłaszałem to prezesowi naszej wspólnoty, ale problem trwa. Do tego jeszcze ludzie parkują, wjeżdżając prawie na sam plac zabaw. Nie wiem, jak tak można postępować.

Mariusz Wieliczko, prezes wspólnoty, o której mowa, potwierdza, że ludzie podrzucają w tym miejscu odpady i problem jest mu doskonale znany.

– Odpowiadam za dwa bloki, a jest tu jeszcze siedem innych, łącznie dziewięć wspólnot – mówi M. Wieliczko. – Nikogo nie złapaliśmy za rękę, nie mam pewności, że to któryś z naszych mieszkańców wyrzuca te odpady remontowe. Jeśli ktoś widzi, jak inni podrzucają śmieci, powinien wezwać straż miejską. A śmieci podrzucają i mieszkańcy, i przedsiębiorcy z różnych części miasta oraz okolicznych miejscowości. Firma wynajęta przez naszą i okoliczne wspólnoty do sprzątania klatek schodowych i porządkowania wokół śmietników wywoziła też dwa razy te zgromadzone odpady.

Firma ta jednak nie chce tego robić, bo to dodatkowe zajęcie. Przed Wielkanocą bałagan był uprzątnięty, ale wiem, że odpady znowu się pojawiły. Porozmawiam z przedstawicielami tej firmy sprzątającej, ale za wywóz śmieci trzeba będzie przecież zapłacić, złożyć się na to z innymi wspólnotami. A za tydzień znowu pewnie odpady zostaną podrzucone. To się nie skończy, dopóki nie założymy monitoringu i taki jest plan.

M. Wieliczko mówi, że zwróci także uwagę na kwestię parkowania zbyt blisko placu zabaw. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here