Kosztowna Stokrotka w Białopolu

Ponad 600 tys. zł zapłaciła lubelska firma za działkę ze starym drewnianym budynkiem w Białopolu, na której ma stanąć Stokrotka. Market ma być otwarty jeszcze w tym roku.

Gmina podpisała już akt notarialny dotyczący sprzedaży 23-arowej działki przy ulicy Hrubieszowskiej w Białopolu, obok Banku Spółdzielczego. W przetargu startowały dwie konkurencyjne firmy, które wywindowały cenę nieruchomości na ponad 600 tys. zł. Niebawem ruszą tam prace budowlane, bo inwestor obiecuje postawienie marketu jeszcze w tym roku. – Podaje dwa terminy: albo wrzesień, albo grudzień – mówi Henryk Maruszewski, wójt Białopola.

W budynku, który sprzedała gmina, mieścił się sklep spożywczy. Wójt uzgodnił z nabywcą, że pracownik sklepu znajdzie zatrudnienie w nowym markecie. – Poza tym pracę będzie tam miało 15 osób, a gmina wpływy z podatku od nieruchomości – mówi wójt Maruszewski i cieszy się, że gminie udało się sprzedać działkę po tak atrakcyjnej cenie. – W dochodach na ten rok planowaliśmy 300 tys. zł ze sprzedaży nieruchomości. Nadwyżka pozwoli nam zamknąć budżet bez zakładanego deficytu.

Na prośbę mieszkańców przy Stokrotce ma stanąć paczkomat. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here