Koszty pod lupę

Zmiany personalne w chełmskim szpitalu. Kierownikiem Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Psychiatrycznego nie będzie już Zuzanna Głaz. Nieoficjalnie mówi się, że przez koszty funkcjonowania oddziału. A dyrektor zapowiada, że to może być początek roszad kadrowych.

ZOL psychiatryczny to jeden z najmłodszych oddziałów w chełmskim szpitalu. Powstał półtora roku temu i nie raz był „dowodem” na rozwój chełmskiej lecznicy pod kierownictwem dyrektora Jacka Buczka. Przed tygodniem dostaliśmy jednak informację, że Zuzanna Głaz, która od początku szefowała oddziałowi, nie będzie już jego kierownikiem. Poszło o kwestie finansowe. A dokładnie o ustawianie grafiku dyżurów na oddziale, w którym miało znaleźć się więcej osób, niż gotowa była zaakceptować to dyrekcja. Przez to szpital miał ponosić dodatkowe koszty dyżurów. Podobno kilka tysięcy złotych tylko za jeden, sprawdzony przez kierownictwo miesiąc.
– Przyczyną odwołania są kwestie organizacyjne na oddziale, m.in. błędy w organizacji personelu, co prowadziło rzeczywiście do zawyżania kosztów finansowania zakładu – mówi dyrektor Buczek i dodaje, że zapowiadał już wcześniej zabranie się za rozliczanie finansowania poszczególnych oddziałów i ich kierowników i nie jest wykluczone, że to nie jest ostatnia zmiana personalna.
Ale pacjenci i pracownicy chełmskiego szpitala już nie raz skarżyli się, że na oddziałach, zwłaszcza na nocnych zmianach, pracuje za mało personelu. Dla szpitala to oszczędność, ale dla pracowników potężne obciążenie a dla pacjentów potencjalne zagrożenie.
Obowiązki kierownika ZOL psychiatrycznego będzie pełnić Anna Lao-Janda. (bf)