Kotowicz w Świdniczance!

W ubiegły wtorek (6 lipca) zajęcia po wakacyjnej przerwie wznowili piłkarze IV-ligowej Świdniczanki. Na pierwszych zajęciach trener Paweł Pranagal miał do dyspozycji 22 zawodników.


Nie zabrakło nowych twarzy. Największym wzmocnieniem świdnickiego zespołu jest 27-letni Hubert Kotowicz, wychowanek Górnika Łęczna, od 2016 roku zawodnik Chełmianki, z krótką półroczną przerwą na epizod w Lewarcie Lubartów. W ostatnim sezonie zdobył dla drużyny z Chełma 8 goli, będąc jednym z najskuteczniejszym piłkarzy trzecioligowej drużyny.

Jesienią w Świdniczance zobaczymy także pomocników – wychowanka Wisły Puławy, 28-letniego Artura Sułka, który wiosnę spędził w Powiślaku Końskowola (trafił do IV-ligowca z Orląt Radzyń Podlaski) oraz 23-letniego Piotra Packa, byłego piłkarza Motoru, Górnika Łęczna i ostatnio Włodawianki.

W najbliższy weekend Świdniczanka rozegra pierwszy z pięciu sparingów, w Białej Podlaskiej z Podlasiem. 21 lipca świdniczanie zmierzą się w Kozienicach z Energią. Trzy dni później przy ul. Stadionowej o godz. 11 odbędą się sparingowe derby z Avią. 31 lipca, w ostatniej grze kontrolnej, rywalem Świdniczanki na bocznym boisku Areny Lublin będą rezerwy Motoru.

Pierwsza kolejka IV ligi odbędzie się 7/8 sierpnia. Świdniczanka jesienią mecze w roli gospodarza będzie rozgrywała na miejskim obiekcie przy ul. Stadionowej. BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here