Kozi Gród przyjazny kierowcom

Lublin wygrał ranking miast najbardziej przyjaznych kierowcom przygotowany przez portal OPONEO.PL i to już kolejny, trzeci rok z rzędu! Tuż za Kozim Grodem uplasowały się Kraków, Łódź oraz Gdańsk.


W zestawieniu znalazły się największe miasta w Polsce. Każde zostało ocenione w 8 różnych kategoriach, które decydują o tym czy kierowcom funkcjonuje się dobrze, czy codziennie muszą się mierzyć z problemami na drogach i wysokimi kosztami utrzymania pojazdu. Ocenie podano: prędkość jazdy, ceny paliw, koszty ubezpieczeń, liczbę kolizji, parkowanie, ceny wymiany opon, infrastrukturę dla samochodów elektrycznych oraz carsharing.

Lublin w kat. miast powyżej 300 tys. mieszkańców uzbierał aż 44 pkt. o cztery więcej od Krakowa, Łodzi i Gdańska.

Najwyższe noty miasto nad Bystrzycą otrzymało, podobnie jak przed rokiem, za najtańsze OC. Średnia cen za ubezpieczenie w Lublinie wynosiła 590 zł i była niższa o 16 zł niż w Krakowie. Najwięcej płacić trzeba było w Warszawie – obowiązkowe ubezpieczenie w bieżącym roku kosztowało tam 722 zł.

Kozi Gród zajął ponownie wysokie, tym razem drugie miejsce (przed rokiem był pierwszy) w kategorii prędkości poruszania się po mieście.  W Lublinie jeździmy ze średnią prędkością 34 km/h w centrum i 44 km/h w granicach administracyjnych miasta. Szybsza jest tylko Warszawa (o 1 km/h na obrzeżach).

Najgorzej nasze miasto wypadło w kategorii Kolizje. Ze średnią 13,9 wypadków na 1000 mieszkańców zajęliśmy przedostatnią pozycję. Gorzej jest tylko w Warszawie (15,5), a najlepiej we Wrocławiu (7,3). BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here