Kozidrak i Cugowscy zagrają dla Magdy

- Bardzo dziękujemy wszystkim za wsparcie. Jesteśmy mile zaskoczeni tym, jak wiele osób włączyło się w pomoc dla Magdy - mówi jej mąż Grzegorz Nadolski. Na zdjęciu z dziećmi: 4-letnią Xenią i 6-letniem Leonem

– Człowiek jest wart tyle, ile może pomóc drugiemu człowiekowi – mówi Krzysztof Grabczuk, wicemarszałek województwa lubelskiego i apeluje do mieszkańców Chełma o wsparcie dla Magdy Nadolskiej, która choruje na bardzo rzadką chorobę – SLA, czyli stwardnienie zanikowe boczne.

- Szczególne podziękowania składam mojemu byłemu trenerowi, wicemarszałkowi województwa lubelskiego Krzysztofowi Grabczukowi oraz przyjacielowi mojego teścia, prezesowi Stowarzyszenia na Rzecz Osób Potrzebujących „Przytulisko” - Marianowi Lackowskiemu - dodaje Grzegorz Nadolski
– Szczególne podziękowania składam mojemu byłemu trenerowi, wicemarszałkowi województwa lubelskiego Krzysztofowi Grabczukowi oraz przyjacielowi mojego teścia, prezesowi Stowarzyszenia na Rzecz Osób Potrzebujących „Przytulisko” – Marianowi Lackowskiemu – dodaje Grzegorz Nadolski

To dramat dla jej rodziny, jej dzieci i jej samej. 36-letnia chełmianka Magda Nadolska jest uwięziona w ciele, które niemalże z dnia na dzień, coraz bardziej się jej przeciwstawia. Magda cierpi na stwardnienie zanikowe boczne, które polega na stopniowym zaniku wszystkich mięśni. Dziś kobieta już nie mówi, ma problemy z przełykaniem.
Teraz jednak pojawiła się dla niej szansa. Amerykańska firma farmaceutyczna dysponuje doświadczalnym lekiem, który może jej pomóc. Jego cena jest jednak zbyt wysoka dla rodziny Magdy. Całkowity koszt kuracji, łącznie z pobytem w Stanach, to blisko 1,5 mln zł.
Rodzina Magdy ostatnio dowiedziała się także o innej możliwości leczenia. Chociaż już kilka razy chełmianka miała przeprowadzany przeszczep komórek macierzystych, teraz okazało się, że w Chinach dokonuje się go inną metodą, która w przypadku SLA daje zdecydowanie większą szansę powodzenia. Jednak takie leczenie też wiąże się z wielkimi kosztami. Na jeden wyjazd i terapię w Pekinie potrzeba ok. 150-200 tys. zł. A konieczne są minimum dwa wyjazdy. I chociaż takie pieniądze z pozoru wydają się nie do zdobycia, rusza lawina pomocy, która daje wielkie nadzieje.

Będzie grane!

W pomoc dla Magdy włączyło się wiele osób, w tym m.in. Krzysztof Grabczuk, wicemarszałek województwa lubelskiego. – Magda była przez wiele lat pracownikiem samorządowym. Od 2003 do 2007 roku pracowała jako moja asystentka w Urzędzie Miasta. Później od 2007 przeszła do pracy do Urzędu Marszałkowskiego i pracowała tam, aż do momentu, kiedy zachorowała. Dla nas jednak wciąż pozostaje naszym pracownikiem – mówi wicemarszałek. – Dlatego też poprosiłem moich przyjaciół o charytatywny występ na rzecz Magdy. I udało się! Beata Kozidrak, Krzysztof Cugowski i Wojciech Cugowski dadzą fantastyczny koncert 29 listopada o godz. 17 w Chełmskim Domu Kultury. Bilety na to wydarzenie w cenie 80 zł do nabycia w ChDK. Planujemy też tego dnia przeprowadzić licytację płyt z autografami.
A to nie koniec imprez na rzecz Magdy. 15 listopada o godz. 17 w Chełmskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się koncert, podczas którego wystąpią: Ania Kostkiewicz, Marlena Stangryciuk, Jarek Buczek, Lech Błazucki, Mada-Bis, Mariusz Matera oraz Dariusz Tokarzewski. Wejściówki po 20 zł.

Kolejna impreza 17 listopada. – Dzięki uprzejmości prezydent miasta organizujemy koncert w hali sportowej – mówi Marian Lackowski, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Potrzebujących „Przytulisko”. – Będzie to wielka gala artystów. Wystąpią VOX, Defis, Szalom Chełm, kapela Kataryna i Jaro. Oprócz tego szykujemy mnóstwo innych atrakcji. Na pewno będzie pyszna, wojskowa grochówka. Impreza wystartuje ok. godz. 17. Wstęp 40 zł.
Tydzień później, 24 listopada, imprezę przygotowuje brat Magdy – Tomasz Borodej. – Spotykamy się na balu w hotelu Kozak. Zagrają dla nas m.in.: Modem, Stratosfera, Rico, Aviero i Bimber Boys. Przewidziany jest także poczęstunek z wyrobami lokalnymi i pizzą Kozak, kiermasz oraz dużo innych atrakcji A najważniejszym punktem imprezy będą licytacje, które poprowadzi Tomasz Moskal – mówi Tomasz. Bilety na to wydarzenie w cenie od 100 zł dostępne pod numerem tel. 663 851 661.
19 listopada, z inicjatywy zapaśników Dariusza i Piotra Jabłońskich, na rzecz Magdy odbędzie się także halowy turniej piłki nożnej. Szczegóły tego wydarzenia podamy za tydzień.
Przypominamy także, że każdy, kto chciałby pomóc Magdzie, może przesłać dowolną kwotę na rachunek Stowarzyszenia na Rzecz Osób Potrzebujących „Przytulisko” w Chełmie: konto bankowe o numerze 28 2030 0045 1110 0000 0277 8360. W tytule przelewu należy wpisać: „Dla Magdy”.

– Już niebawem w mieście pojawią się także puszki, do których można będzie wrzucić „grosik dla Magdy”. Prosimy tym samym o kontakt tych, którzy chcieliby wziąć udział w kwestowaniu i postawić taką puszkę u siebie – apeluje Marian Lackowski. (mg)