Kraśniczyn bez sekretarza

Edward Wypych już nie jest sekretarzem gminy Kraśniczyn. Wygrał konkurs na stanowisko kierownika referatu infrastruktury, inwestycji i rolnictwa w Urzędzie Gminy Rudnik. Wypych szukał pracy bliżej Gorzkowa, bo w najbliższych wyborach samorządowych zamierza ubiegać się o stanowisko wójta w tej gminie.

Wójt Kraśniczyna Monika Grzesiuk ogłosiła konkurs na stanowisko sekretarza urzędu. Edward Wypych, który pełnił tę funkcję, przeniósł się do pracy w Rudniku.

Wypych w Kraśniczynie pracował od kilku lat. Wcześniej zajmował stanowisko kierownika referatu infrastruktury. Gdy na emeryturę przeszła sekretarz Stanisława Suszyńska, wójt Grzesiuk powołała Edwarda Wypycha na jej miejsce. Sekretarzem był przez rok.

Edward Wypych nigdy nie ukrywał, że po raz kolejny chce kandydować na stanowisko wójta gminy Gorzków. Przed czterema laty przegrał w drugiej turze z Markiem Kasprzakiem. Po wyborach odszedł z urzędu gminy Gorzków, gdzie pracował na kierowniczym stanowisku. Trafił właśnie do Kraśniczyna.

Były już sekretarz gminy Kraśniczyn wystartował w konkursie na stanowisko kierownika referatu infrastruktury, inwestycji i rolnictwa w Urzędzie Gminy Rudnik. Był jedynym kandydatem i wygrał. Jak ustaliliśmy, Edward Wypych chciał pracować bliżej Gorzkowa, by być bliżej wyborców, dlatego też szukał pracy w sąsiadujących z tą gminą samorządach.

Wójt Monika Grzesiuk liczy na to, że w ogłoszonym konkursie znajdzie się kandydat, który przejmie schedę po Edwardzie Wypychu. – Sekretarz musi mieć co najmniej cztery lata pracy w samorządzie, w tym dwa lata na kierowniczym stanowisku. Takich osób w urzędzie gminy nie mamy, dlatego zdecydowałam się ogłosić konkurs – wyjaśnia wójt. (ps)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here