„Krasnostawianie” powalczą o miasto i powiat

Stowarzyszenie „Krasnostawianie”, które ma dziś najwięcej radnych w radzie miasta Krasnystaw, nie zamierza spoczywać na laurach i chce w zbliżających się wyborach samorządowych powalczyć też o miejsca w radzie powiatu krasnostawskiego.

– Jesteśmy już prawie gotowi do październikowych wyborów samorządowych. Mamy wszystkich kandydatów do rady miasta i domykamy listy do rady powiatu. Nasz komitet jest całkowicie apolityczny. To, co nas wyróżnia na tle pozostałych grup startujących w wyborach, to m.in. fakt, że jesteśmy otwarci na szeroki dialog społeczny i reprezentujemy najwięcej grup i środowisk – mówi Marcin Wilkołazki, przewodniczący stowarzyszenia „Krasnostawianie”.

– Wśród naszych kandydatów na radnych są osoby młode najmłodsza ma 20 lat oraz doświadczone najstarszy ma blisko 70 lat – dodaje. Wśród kandydatów „Krasnostawian” mają się znaleźć przedstawiciele organizacji pozarządowych, nauczyciele, animatorzy kultury, sportowcy, trenerzy oraz przedsiębiorcy. – Uważamy, że jesteśmy jedyną realną, niezależną i prawdziwie obywatelską inicjatywą, która sprawdziła się już w radzie miasta i może teraz wprowadzić świeże spojrzenie na problemy powiatu i nową energię niezwykle potrzebną do jego rozwoju – mówi Wilkołazki. „Krasnostawianie” chcą „miasta i powiatu, w którym władze samorządowe wspierają lokalną przedsiębiorczość i tworzenie miejsc pracy, a oświata traktowana jest jako inwestycja a nie koszt”.

Wśród kandydatów stowarzyszenia do rady miasta mają się znaleźć obecni miejscy radni (Wilkołazki, Agnieszka Pocińska-Bartnik, Andrzej Smorga, Andrzej Dulniak i Paweł Mazurek), a także np.: Marcin Ciechan (były radny, trener piłki nożnej), Małgorzata Ostrowska (sołtys Zastawia) i Magdalena Pizon (przewodnicząca społecznej miejskiej komisji mieszkaniowej). Niespodzianką jest obecny radny Tomasz Tylus, który ostatnio kandydował z list SLD.

– Na naszej liście do rady miasta będzie jeszcze członek zarządu Startu Krasnystaw, na razie nie chcę jednak wymieniać jego nazwiska, będzie to niespodzianka dla niektórych, a także trener i zawodnik sztuk walki – informuje Wilkołazki. Do powiatu „Krasnostawianie” chcą wprowadzić m.in.: byłą przewodniczącą młodzieżowej rady miasta Natalię Sulowską, obecnego radnego Piotra Suchoraba, byłego radnego miasta Krasnystaw Sławomira Stafijowskiego czy weterynarz Agnieszkę Cichosz. (k)