Krasnostawianin kradł w Świdniku

Tymczasowy areszt na trzy miesiące zastosował sąd wobec 25-letniego mieszkańca powiatu krasnostawskiego, który pod koniec 2017 r. dopuścił się szeregu kradzieży i włamań na terenie Świdnika.

Kryminalni ze Świdnika, prowadząc czynności w sprawie włamań i kradzieży zaistniałych w ostatnich dwóch miesiącach na terenie miasta, ustalili, że sprawcą jest 25-letni mieszkaniec powiatu krasnostawskiego. Mężczyzna został zatrzymany i przyznał się do zarzucanych mu czynów. W minioną sobotę sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. – Policjanci udowodnili mężczyźnie dokonanie szeregu przestępstw, w tym włamań do sklepu, garażu, altanki oraz do piwnic, skąd zabierał elektronarzędzia i inne przedmioty. Sprawca kradł również rowery z klatek schodowych z bloków na terenie Świdnika – mówi Paweł Leśny ze świdnickiej policji.
Mundurowi odzyskali dużą część zrabowanego mienia, w tym 10 rowerów. Działającemu w warunkach recydywy sprawcy może grozić do 15 lat pozbawienia wolności. (kg)