Krasnostawski kefir najlepszy

Kefir z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krasnymstawie zwyciężył w kategorii kefiry w ogólnopolskim badaniu konsumenckim „Ulubiona marka Polaków” zrealizowanym przez instytut Gfk Polonia na zlecenie Wydawnictwa Gospodarczego.

Przedmiotem tegorocznej edycji ogólnopolskiego badania konsumenckiego „Ulubiona Marka Polaków” było aż 1040 marek (spożywczych, chemicznych i kosmetycznych) przyporządkowanych do 138 kategorii FMCG (fast-moving consumer goods – produkty sprzedawane często i po względnie niskich cenach). Wyboru dokonali respondenci (reprezentatywna próba – 1000 respondentów) pomiędzy 18, a 65 rokiem życia. Okazało się, że w kat. kefiry ulubioną marką Polaków jest kefir z Krasnegostawu.
– Z naszego kefiru możemy być szczególnie dumni – mówi Krzysztof Bortacki, kierownik Działu Handlu i Marketingu OSM Krasnystaw. W tym roku otrzymał już dwie inne nagrody w niezależnych plebiscytach, w których najlepiej sprzedające się produkty wskazują detaliści oraz właściciele i kierownicy sklepów spożywczo-przemysłowych z całego kraju. Były to wyróżnienia „Hit handlu” w konkursie magazynu branżowego Handel oraz „Złoty paragon” uzyskany w wyniku badania realizowanego przez instytut badawczy TNS Polska dla magazynu Hurt & Detal. Wnioskując z wyników niezależnych badań możemy pokusić się o stwierdzenie, że krasnostawski Kefir jest obecnie absolutnym numerem jeden w swojej kategorii – dodaje. (kg)