Krasnostawski radny na tropie księży pedofilów

Radny miasta Krasnystaw Grzegorz Brodzik chce, by władze miasta sprawdziły czy w krasnostawskich szkołach nie pracują księża mający zakaz pracy z dziećmi. To pokłosie filmu braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”, poruszającego problem pedofilii w kościele katolickim.

Interpelację w sprawie sprawdzenia czy w krasnostawskich szkołach podstawowych nr 1, 4 i 5 nie służą, bądź nie służyli w ostatnich latach, księża mający zakaz pracy z dziećmi radny Grzegorz Brodzik złożył na ostatniej (16 maja) sesji rady miasta Krasnystaw. – Moja interpelacja dotyczy bezpieczeństwa w podległych miastu placówkach oświatowych – rozpoczął swoje wystąpienie Brodzik.

– Chciałem zapytać pana burmistrza, biorąc pod uwagę ostatnie doniesienia medialne związane z aferą wokół Kościoła katolickiego, czy w naszych szkołach nie ma księży mających zakaz pracy z dziećmi? – kontynuował. Radny podkreślił, że jego interpelacja ma związek z filmem braci Tomasza i Marka Sekielskich „Tylko nie mówi nikomu”, poruszającym problem pedofilii wśród kapłanów (w tydzień dokument odtworzono na youtube.com ok. 20 mln razy!).

– Jak widać na tym filmie, zakaz taki jest łatwo ominąć. Stąd właśnie moje pytanie. Mam nadzieję, że okaże się, że Krasnystaw jest i był wolny od podobnych przypadków – mówił na sesji Brodzik. Po obradach radny powiedział nam, że sam w dzieciństwie był ministrantem i nigdy nie spotkał się, ani nie słyszał o problemie molestowania dzieci przez księży.

– Myślę, że władzom naszego miasta i samemu Kościołowi katolickiemu powinno zależeć na tym, by sprawdzić czy w naszych szkołach nie pracują czy nie pracowali księża pedofile. Taka informacja pozwoli oczyścić Kościół z podejrzeń, będzie bardzo przydatna dla mieszkańców Krasnegostawu – podsumowuje Brodzik. Miasto ma dwa tygodnie na to, by na interpelację radnego PZK odpowiedzieć. (kg)