Krasnystaw i Izbica też tracą mieszkańców

Wystarczyły trzy lata, by Krasnystaw opuściło 517 mieszkańców – wynika z oficjalnych danych przekazanych nam przez urząd miasta. O ponad 100 osób zmniejszyła się też liczba ludzi mieszkających w gminie Izbica.

Tydzień temu, w tekście „Powiat krasnostawski wyludnia się”, napisaliśmy, że w ciągu ostatnich trzech lat ubyło mieszkańców gmin: Krasnystaw, Łopiennik Górny, Żółkiewka, Siennica Różana, Gorzków i Fajsławice. Już po emisji tekstu dostaliśmy informację o liczbie ludności miasta Krasnystaw i gminy Izbica. I okazuje się, że i tu mieszkańców ubyło.

– Na dzień 31 grudnia 2015 r. w Krasnymstawie zameldowanych było 19 069 osób, a 15 478 osób figurowało w deklaracjach śmieciowych – informuje Renata Stangryciuk, sekretarz miasta Krasnystaw. Z kolei na koniec 2018 r. w Krasnymstawie było zameldowanych już 517 osób mniej (dokładnie 18 552), a z deklaracji śmieciowych wynika, że w mieście mieszka tylko 15 036 osób. Jak władze miasta chcą zatrzymać odpływ ludzi?

– Wciąż staramy się, aby miasto Krasnystaw było zachęcającym miejscem do życia. Największym problemem na dziś jest brak pracy, dlatego chcemy zachęcać przedsiębiorców do zakładania i prowadzenia firm na naszym terenie. Zdajemy sobie sprawę, że duży wpływ na zainteresowanie inwestorów miastem ma wizerunek regionu, dlatego tuż obok rozwijania stref inwestycyjnych, chcemy inwestować w zrównoważony rozwój ukierunkowany na przychylność w działaniu oraz wzajemną komunikację – pisze sekretarz.

Na naszego maila odpisał też Jerzy Lewczuk, wójt Izbicy. Z danych jakie nam przekazał wynika, że na dzień 31 grudnia 2015 r. w gminie zameldowanych na pobyt stały było 8453 osoby (4271 kobiet i 4182 mężczyzn), a na koniec 2018 r. już tylko 8309 osób (4178 kobiet i 4231 mężczyzn). Jak władze gminy chcę powstrzymać negatywną tendencję? Nie wiadomo. Wójt Lewczuk napisał nam, że „inne pytania pozostawiamy bez odpowiedzi”. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here