Krasomówcy w Razem

Przedszkole Niepubliczne z Oddziałami Integracyjnymi „Razem” w Chełmie po raz ósmy zorganizowało Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski „Krasomówca”.

Uczestniczyli w nim przedstawiciele trzynastu chełmskich przedszkoli, którzy recytowali wiersze, zmagając się z najtrudniejszymi polskimi głoskami i zbitkami spółgłoskowymi. Konkurs był częścią obchodów Światowego Dnia Języka Ojczystego. Uroczystość prowadziła Aneta Wawron z przedszkola „Razem” , a w jury konkursu zasiedli: Anna Pańczyk, reprezentująca Beatę Mazurek, poseł do Parlamentu Europejskiego; Maria Pawłowicz z chełmskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz ks. kan. Andrzej Pyter, proboszcz z Parafii Świętego Ducha w Chełmie.

Wszyscy mali wykonawcy otrzymali książki z najlepszymi wierszami polskich autorów dla dzieci. Na zakończenie uroczystości 6-latki z przedszkola „Razem” dały wspaniały występ śpiewając i recytując wierszyki autorstwa logopedy – Eweliny Machel. Gościem specjalnym spotkania był Zbigniew Dmitroca, poeta, bajkopisarz, tłumacz literatury rosyjskiej, który przedstawił swój autorski program pt. „Teatrzyk Jak Się Patrzy”. (r)