Krasomówcy w Razem

Przedszkole Niepubliczne z Oddziałami Integracyjnymi „Razem” w Chełmie po raz ósmy zorganizowało Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski „Krasomówca”.

Uczestniczyli w nim przedstawiciele trzynastu chełmskich przedszkoli, którzy recytowali wiersze, zmagając się z najtrudniejszymi polskimi głoskami i zbitkami spółgłoskowymi. Konkurs był częścią obchodów Światowego Dnia Języka Ojczystego. Uroczystość prowadziła Aneta Wawron z przedszkola „Razem” , a w jury konkursu zasiedli: Anna Pańczyk, reprezentująca Beatę Mazurek, poseł do Parlamentu Europejskiego; Maria Pawłowicz z chełmskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz ks. kan. Andrzej Pyter, proboszcz z Parafii Świętego Ducha w Chełmie.

Wszyscy mali wykonawcy otrzymali książki z najlepszymi wierszami polskich autorów dla dzieci. Na zakończenie uroczystości 6-latki z przedszkola „Razem” dały wspaniały występ śpiewając i recytując wierszyki autorstwa logopedy – Eweliny Machel. Gościem specjalnym spotkania był Zbigniew Dmitroca, poeta, bajkopisarz, tłumacz literatury rosyjskiej, który przedstawił swój autorski program pt. „Teatrzyk Jak Się Patrzy”. (r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here