Kreatywne Marysieńki na Jarmarku Królewskim

Silna ekipa z Koła Gospodyń Wiejskich „Kreatywne Marysieńki” promowała gminę Fajsławice na Jarmarku Królewskim w Rybczewicach. Panie z KGW odniosły sukces, zajmując dwa razy drugie miejsca w kulinarnych konkursach.

Już po raz czwarty gmina Fajsławice zaznaczyła swoją obecność na Jarmarku Królewskim w sąsiednich Rybczewicach. Wydarzeniu towarzyszyły kulinarne konkursy, których tematem przewodnim w tej edycji był orzech laskowy. KGW „Kreatywne Marysieńki” zajęły drugie miejsce w kategorii „ciasto z orzechami laskowymi”. Panie przygotowały przepyszne muffiny orzechowe.

„Kreatywne Marysieńki” zdobyły też drugą nagrodę w innym kulinarnym konkursie w kategorii „Wytrawne smaki z orzechami laskowymi – danie mięsne”. Koło Gospodyń Wiejskich z Marysina wykonało sałatkę z orzechami, kurczakiem i kozim serem.

Sukces podczas jarmarku odniosła też męska reprezentacja Koła. W konkursie bezpieczeństwa i higieny pracy, organizowanym przez KRUS placówkę terenową w Piaskach, dotyczącym wiedzy w zakresie bezpieczeństwa pracy w gospodarstwie rolnym, pierwsze miejsce zajął Krzysztof Krys, a drugie – Tomasz Szałek.

Wydarzenie ubogaciły występy zespołów ludowych. Na scenie pojawił się zespół śpiewaczy „Fajsławianki”, prezentując lokalne utwory ludowe. (ps)