Kreatywnie przy Lubartowskiej 77

Jarmark Lubelski – Lubartowska77 kontynuuje oryginalny Festiwal Talentów, tym razem dla dzieci, które mieszkają poza Lublinem, ale spędzają ferie zimowe u dziadków i babć w naszym mieście.


– To świetny pomysł, do mnie przejeżdża trójka wnuków z Warszawy. Ponieważ pracuję zawodowo, trudno by mi było zorganizować coś dla nich równie atrakcyjnego. Z mojej orientacji wynika, że takich babć i dziadków, goszczących wnuki na feriach jest bardzo dużo – mówi Danuta Matłaszewska, babcia pięcio-, sześcio- i ośmiolatka.

W terminie od 10 do 21 lutego, gdy ferie mają dzieci z województw dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego, sporo ich przyjeżdża do naszego miasta.

– Właśnie z myślą o nich przygotowaliśmy kreatywne zajęcia na Lubartowskiej 77. Wypoczynek w Lublinie wybiera wiele dzieci, przyjeżdżają nie tylko do babć i dziadków, ale również do wujków i cioć. Zapraszamy również dzieci, które kończą wcześnie zajęcia w szkole i nudzą się po lekcjach. Będzie nam ogromnie miło, gdy zabierzecie państwo swoje dziecko i razem z nim spędzicie twórczo czas – zachęca Katarzyna Brzozowiec z Lubartowskiej 77.

Warsztaty odbywają się codziennie w godz. 12.30 – 14.30. Są przeznaczone dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Zapisy: marketing@lub77.pl i tel. 603 807 80.

Program zajęć:

10.02.2020 – Gry planszowe i ruchowe – przez zabawę do nauki, przez naukę do zabawy. Dzieci uczestniczą w warsztatach integracyjno-edukacyjnych z zastosowaniem gier planszowych i ruchowych, które rozwijają konkretne umiejętności.

11.02.2020 – Włoska pizza po lubelsku – Warsztat robienia włoskiej pizzy w piecu opalanym drewnem. Ciasto, mąka, dodatki, piec. Proste? Sprawdzimy, czy na pewno jest to tak łatwe, jak się wydaje. Każdy będzie miał szansę zrobić i spróbować swojego wyrobu. Podczas pieczenia pizzy będzie można poznać wiele ciekawostek na jej temat: Ile czasu pizza będzie w piecu? Dlaczego mamy tylko minutę, by położyć na niej składniki? Najpierw ser czy szynka? I dlaczego ta pizza nazywa się włoska?!

12.02.2020 – Plecionka – warsztat plecionkarski. Dzieci dowiedzą się, z czego można upleść wianek, kosz, tacę, matę, płot… Sprawdzą, ile umiejętności, wysiłku i serca trzeba włożyć w powstanie jednego małego koszyczka.

13.02.2020 – Malowanie ceramiki – zdobienie wstępnie przygotowanych wyrobów ceramicznych. Jaką farbą? Jakimi narzędziami? W jaki sposób? I co zrobić, żeby się wszystko nie starło?

14.02.2020 – Kuglarz za żonglerem biega – artystyczne zajęcia z kuglarstwa, żonglerki, gier i sztuczek.

17.02.2020 – Wszystko jest muzyką – Czym się różni odgłos od muzyki? Jak są tworzone i działają dobrze znane oraz niezwykłe instrumenty? Czy nasze ciało też może stać się instrumentem? Efektem zajęć będzie stworzenie orkiestry z samych uczestników i oczywiście koncert!

18.02.2020 – Pieczemy pyszne cebularze – warsztat kulinarny w duchu lubelskiej tradycji.

19.02.2020 – Co to za rurka? – warsztat robienia kalejdoskopów. Zabawka bliska i lubiana przez rodziców i dziadków, a tak mało znana młodemu pokoleniu. Na tym warsztacie będzie można nie tylko sprawdzić, czym bawili się ludzie kiedyś, ale także samemu taką zabawkę stworzyć i zabrać ze sobą.

20.02.2020 – Czy to sowa, czy to krowa? – warsztat krawiecki. Każdy tworzy niewielką maskotkę i ozdobi ją według własnego, autorskiego pomysłu przy użyciu igły, nici i kleju.

21.02.2020 – Papier papierowi nierówny – co można zrobić z kartki papieru? Jak ożywić martwą materię? Co zrobić, by samolot latał? Dzieci wykonają różne papierowe cuda.

Cena biletu na 1 warsztat dla 1 uczestnika – 30 zł.

red