Kresowe twierdze czekają

Uwaga. Już w tę sobotę stowarzyszenie WeRwA zaprasza na jednodniowy wypad do niesamowitego Lwowa. Za tydzień kolejne atrakcje pod patronatem „Nowego Tygodnia”. W wakacje nie ma nudy.

12 sierpnia wyprawa rozpocznie się od panoramicznego przejazdu, podczas którego uczestnicy będą mogli zobaczyć znane lokalne budowle i atrakcje. Następnie turyści zwiedzą cmentarze Łyczakowski i Orląt Lwowskich, po czym przejadą na lwowską starówkę (w programie zwiedzanie m.in. katedry Ormiańskiej i Łacińskiej, kaplicy Boimów, kościoła Dominikanów, rynek wraz z ratuszem, Prospektu Wolności z operą i pomnikiem A. Mickiewicza, dzielnicy żydowskiej, kościoła św. Andrzeja i klasztoru Bernardynów oraz hotelu „George”). Po smacznym obiedzie – czas wolny, czyli okazja, by zajrzeć do kopalni kawy, fabryki czekolady, teatru piwa, odwiedzić „pchli targ”, zaopatrzyć się w nalewki i pamiątki lub zrelaksować w kawiarnianych ogródkach. Ostatnim punktem na mapie Lwowa będą tradycyjnie zakupy w jednym z marketów. Koszt wycieczki to 140 zł. Cena obejmuje przejazd, zwiedzanie, obiad i ubezpieczenie.
Z kolei w dn. 19-23 sierpnia odbędzie się wycieczka na znane z powieści Sienkiewicza Podole. Zbaraż, Kamieniec Podolski, Chocim, Czortków i Trembowla, Krzemieniec, prawosławna Częstochowa, czyli Poczajów, Podhorce, Olesko, Skała Podolska, Okopy św. Trójcy, Czerniowce i Bakota – to tylko część punktów zwiedzania. Oprócz tego niezapomniany rejs po Dniestrze, a w drodze powrotnej uczestnicy zwiedzą również Kołomyję, Stanisławów i Halicz. Ostatnim przystankiem będzie oczywiście magiczny Lwów – spacer po starówce i czas na zakupy. Cena 850 zł obejmuje praktycznie całość kosztów, czyli transport, noclegi, wyżywienie (śniadania, obiady i kolacje), wstęp do zwiedzanych obiektów, rejs statkiem, opiekę pilota, usługę przewodnicką i ubezpieczenie.
Liczba miejsc na obie wycieczki jest ograniczona, a o wpisaniu na listę decyduje kolejność wpłat. Zapisy i wpłaty przyjmuje sklep „Metro” przy ul. Pijarskiej 5 w Chełmie, w godz. 10-17. Wpłat można także dokonywać na konto Stowarzyszenia WeRwA nr 26 2030 0045 1110 0000 0309 7720. Przy wpłacie należy podać imię i nazwisko, kontaktowy nr telefonu, datę urodzenia i informację o tym, czy dana osoba nie choruje na tzw. choroby przewlekłe (wymogi do zawarcia ubezpieczenia).
Przypominamy, że do wyjazdu na Ukrainę niezbędny jest paszport. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu 502 342 117 oraz na Facebooku (wystarczy wpisać „Stowarzyszenie WeRwA” lub „Chełmski Klub Podróżników”). (pc)