Kret i Gupta walczą w Birmingham

16 i 17 lipca w angielskim Birmingham odbędzie się jedenasta edycja otwartych mistrzostw świata w taekwondo. W hali Barclaycard Arena stanie w szranki ponad 2000 zawodników. Barwy Polskiej Unii Taekwondo będzie reprezentować 51-osobowa ekipa. W jej składzie znalazła się dwójka świdniczan z LKSW Dan – Jakub Kret i Marcin Gupta. Obaj wystąpią w walkach sportowych w kategorii seniorów-czarnych pasów.
– Kategorie seniorskie w otwartych mistrzostwach świata są zawsze bardzo mocno obsadzone – mówi trener LKSW Dan Piotr Bernat. – Do faworytów na pewno będą należeć reprezentanci Anglii, Szkocji, USA i Argentyny. Trudno tutaj mówić o szansach medalowych. Na pewno polska ekipa spróbuje natomiast kolejny raz stanąć na podium w walkach drużynowych – w tej niezwykle lubianej przez kibiców konkurencji Polscy mają już na koncie medale mistrzostw świata, choć bez złota – dodaje Bernat.

Ostateczny skład pięcioosobowej drużyny w walkach trenerzy ustalą jednak dopiero na miejscu, biorąc pod uwagę postawę w startach indywidualnych oraz ewentualne kontuzje. Zarówno Kuba, jak i Marcin są doświadczonymi zawodnikami i mogą liczyć na włączenie w skład drużyny.
Reprezentacja wyrusza do Birmingham autokarem w czwartek.
Dzień później do ekipy dołączy Piotr Bernat, tym razem w nieco innej roli. Świdnicki szkoleniowiec posiada bowiem także międzynarodową klasę sędziowską A i w Birmingham znajdzie się w gronie arbitrów. Potrzeba ich będzie dużo, gdyż organizatorzy zamierzają uruchomić w ogromnej hali ponad 30 pól walki.
MAG