Królikowska i Olek przedłużyły umowy

Aleksandra Olek, 20-letnia kołowa, wychowanka MKS, podpisała z lubelskim klubem umowę na kolejny sezon z opcją wydłużenia o następny rok

Patrycja Królikowska i Aleksandra Olek to kolejne zawodniczki, które w ubiegłym tygodniu przedłużyły kontrakty na kolejny sezon z MKS Perłą Lublin! Już wcześniej nowe umowy z klubem podpisały Marta Gęga, Dominika Więckowska, Weronika Gawlik, Joanna Szarawaga i Aleksandra Rosiak. Do zespołu w kolejnym sezonie dołączy też pozyskana z Eurobud JKS Jarosław skrzydłowa, Magda Balsam. Ponadto ważne umowy mają: Natalia Nosek, Kinga Achruk i Joanna Gadzina.


Patrycja Królikowska przedłużyła kontrakt do 2021 r. Umowę będzie można jednak parafować o kolejny rok.

– Nie wyobrażam sobie walki o mistrzostwo z inną drużyną, dlatego też nie mogłam podjąć innej decyzji niż przedłużenie kontraktu z MKS. Mam nadzieję, że czas rozłąki z piłką ręczną szybko minie i w nowym sezonie ponownie zobaczymy się wszyscy w hali Globus – powiedziała tuż po podpisaniu nowej umowy popularna „Królik” i dodała: – Stawiam przed sobą ambitne cele. Mam nadzieję, że swoją grą przyczynię się do kolejnych sukcesów klubu.

Patrycja Królikowska do Lublina przeniosła się w lipcu 2018 roku z SPR Pogoni Szczecin. Od tamtej pory wychowanka ChKS Łódź rozegrała 38 spotkań ligowych w biało-zielonych barwach, w których rzuciła 87 bramek.

Aleksandra Olek, 20-letnia kołowa, wychowanka MKS, podobnie jak Patrycja Królikowska przedłużyła umowę o kolejny sezon z opcją wydłużenia o następny rok.

– W Lublinie zatrzymała mnie chęć rozwoju, a także fakt, że mogę być blisko domu i najbliższych. Cieszę się, że jako wychowanka i lublinianka nadal będę mogła walczyć o tytuły dla mojego miasta – nie kryje radości Ola Olek, która w MKS zaczynała swoją przygodę z piłką ręczną, a później swoją przygodę ze szczypiorniakiem kontynuowała w Szkole Mistrzostwa Sportowego ZPRP w Płocku, a przed rokiem związała się rocznym kontraktem z biało-zielonymi. Na co liczy w kolejnych latach? – Chciałabym oczywiście spędzać więcej czasu na boisku i móc pokazywać kibicom, na co mnie stać. Najważniejsze jest dla mnie jednak to, że mogę uczyć się od najlepszych – opisuje kołowa.

Patrycja Królikowska przedłużyła kontrakt z MKS Perła do 2021 roku