Krowa w piwnicy

Nie tylko do pożarów czy wypadków wyjeżdżają włodawscy strażacy. Zdarzają im się interwencje nietypowe, a do takich z pewnością należała ta z poniedziałku, kiedy to ratowali krowę, która wpadła do piwnicy.

Do tego niecodziennego zdarzenia doszło w poniedziałek (16 lipca) w Krzywowierzbie (gm. Wyryki) na terenie jednego z tamtejszych gospodarstw. – Około godziny 17.30 otrzymaliśmy zawiadomienie, że w piwnicy budynku gospodarczego znajduje się krowa – mówi mł. bryg. Waldemar Makarewicz z PSP we Włodawie. – Do zdarzenia zadysponowany został jeden zastęp z KP PSP Włodawa. Po przybyciu na miejsce okazało się, że zwierzę wpadło do piwnicy budynku gospodarczego przez otwór w stropie.

Skomplikowaną akcję rozpoczęto od rozkucia części stropu oraz ściany zewnętrznej budynku. Następnie wykonano prowizoryczną rampę, aby umożliwić krowie wyjście na poziom gruntu. Działania trwały około 3 godzin i zakończyły się pełnym sukcesem. Zwierzę zostało ewakuowane i całe i zdrowe przekazane właścicielowi – dodaje Makarewicz. (bm, Fot. PSP Włodawa)