Krwiodawcy z ZST uhonorowani

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych znaleźli się w gronie najlepszych chełmskich krwiodawców, którzy w dniach 22-26 listopada uroczyście obchodzili swoje święto w ramach Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża.


W piątek (29 listopada) w Chełmskiej Bibliotece Publicznej miała miejsce uroczystość wręczenia odznak „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi” i ufundowanych przez Urząd Miejski w Chełmie nagród rzeczowych dla szkół ponadgimnazjalnych, których młodzież w ramach XVI Edycji Turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie” oddała największą ilość krwi.

Zarząd Główny PCK nagrodził Zespół Szkół Technicznych w Chełmie za zajęcie I miejsca w Polsce w kategorii „Promocja honorowego krwiodawstwa”, zaś Lubelski Odział Okręgowy wyróżnił szkołę nagrodami za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii „Promocja honorowego krwiodawstwa” oraz za trzecie miejsce w kategorii „Największa ilość oddanej krwi”.

W roku szkolnym 2018-2019 krwiodawcy z ZST oddali ponad 130 litrów krwi, otrzymując wyróżnienie i zajmując pierwsze miejsce w Polsce. W imieniu nagrodzonych Honorowych Dawców Krwi nagrodę odebrali: dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Barbara Baluk i opiekun Szkolnego Koła PCK Mariusz Śliwa. (b)